Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Jak to wygląda u każdego z nas, jak sobie radzimy, problemy, trudności, zwycięstwa, pytania.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

Gratulacje.Ja też czekam na komisję w ZUSie.Też w zaleceniach mam tlenoterapię na którą chodzę do szpitala .
Na ostatniej komisji u mnie było krótko 5min.i orzeczenie o niepełnosprawności.Orzecznik znał dobrze chorobę ,bo zadawał konkretne pytania .Mocno był oczytany w temacie KBG i podejrzałem że korzystał z internetu i naszego forum.Ciekaw jestem na kogo teraz trafię,bo jak wiecie w dobie oszczędności szukają tych co mogą im zabrać rentę.ZUS do orzeczenia lekarskiego żąda ode mnie samooceny stanu zdrowia[dali 2-u stronicową ankietę do wypełnienia].Mam ją oddać na komisji orzecznikowi .
Ankieta to czysta kpina;są tam pytania powtarzające się i podchwytliwe.Już niedługo zdam Wam relację z komisji i wynik orzeczenia.Przez 15lat nie miałem problemu z uzyskaniem renty teraz nie wiem co się wydarzy.Jestem w posiadaniu orzeczenia BIEGŁEGO LEKARZA SĄDOWEGO,że jestem całkowicie niezdolny do pracy ze względu na przebyte choroby i mój wiek.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: gnatek »

ten biegły sądowy może się jeszcze przydać. np gdyby zaproponowaki ci odsiadkę... :)
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

na razie nie proponują ,ale jak to się mówi ;dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie-nic nie wiadomo :D .Wystarczy że co noc siedzę .
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

Tak jak obiecałem opisuje wynik badania w ZUS-ie.Byłem na komisji 25lutego.
Wynik to;
W oparciu o obowiązujące przepisy ustalono;
--jestem niezdolny do pracy
--jest Pan częściowo niezdolny do pracy
--data powstania częściowej niezdolności do pracy;trwa nadal
UZASADNIENIE
Orzeczenie zostało wydane po badaniu i dokonaniu analizy dokumentacji medycznej w tym;
-dokumentacji z przebiegu leczenia ;p.spec
-zaświadczeń o stanie zdrowia wystawionych przez lekarzy leczących ;N-9
-wyników badań dodatkowych;eeg
Przy dokonaniu ustaleń orzeczniczych uwzględniono ; stopień naruszenia sprawności organizmu ,rodzaj i charakter wykonywanej pracy ,wiek ,predyspozycje psychofizyczne.
PS;Tak brzmi orzeczenie,a na marginesie to p.orzecznik nie bardzo czaiła o co chodzi w mojej chorobie i pytała tylko o choroby współistniejące [o padaczkę]
pozdrawiam WAS
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

Dzis bylem na komisji w ZUS-ie .lekarz orzecznik stwierdzil iz jestem calkowicie niezdolny do pracy[ 1grupa].Jednak nie umotywowal dlaczego.Powiem jednak ze znal sie na KBG bo wypytywal o szczegoly i czestotliwosci atakow.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: piter »

W sumie " super " wiadomość . Jak z nerwami przed komisją ? :wink: dałeś radę ?
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

Nie nerwów nie było, i całkiem przyjemny był lekarz orzecznik.
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Post autor: narcissus »

wlodzimierz pisze:Dzis bylem na komisji w ZUS-ie .lekarz orzecznik stwierdzil iz jestem calkowicie niezdolny do pracy[ 1grupa].Jednak nie umotywowal dlaczego.Powiem jednak ze znal sie na KBG bo wypytywal o szczegoly i czestotliwosci atakow.Pozdrawiam.
Może dlatego właśnie, że się znał. A może wpadłeś mu w oko? Bo to wiesz? Swoją drogą gadasz pierwszy raz z lekarzem, a ten potrafi zastrzelić tekstem ni z gruchy, ni z pietruchy na temat KBG i zbierasz szczenę z podłogi. Zdarzyło mi się nie tak dawno. Można?
ODPOWIEDZ