Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
Awatar użytkownika
sebastian@klaster
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:57

Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: sebastian@klaster »

Cze wszystkim.
Moje pytanie jest skierowane do osób którym Verapamil pomógł wrócić do w miarę normalnego życia.
Ja stosuję od 3 tygodni i wciąż nie wiem czego oczekiwać, zmiany widzę spore ale czy na lepsze? Pierwsze 11 dni nie było żadnej zmiany, teraz natomiast moje ataki bólu skróciły się w czasie znacząco, miałem ataki min 1.5h do 3.h teraz mam max 20 minut. Niby ekstra i fajnie i cudnie wręcz, nic bardziej mylnego. Cały ból jaki przedtem miałem np w 2 godziny na poziomie 7 teraz jest skompresowany do 15, może 20 minut ale z siła 100 milionów. Żona mówi że wygląda to okropnie, że jeszcze czegoś takiego nie widziała, ja nie bardzo pamiętam jak to jest ale wiem że zaczynam w łóżku i w tym samym łóżku kończę, jak dla nie jest źle. Zawsze w jednym ciągu miałem kilka ataków cztery do pięciu w odstępach nawet znośnych.
Teraz nawet te odstępy są króciusieńkie. Dzisiaj rano miałem 7 ataków w sile 100 milionów, myślałem że minęły wieki a to była raptem godzina i po wszystkim. Od żony wiem że pierwszy trwał 15 minut a ostatni kilka sekund. Zawaliłem cały dzień pracy choć poranny ciąg trwał tylko godzinę i popołudniu jakieś 15 minut ale ból sam zdechł nim się rozwinął Tak już miewałem więc verapamilowi tego nie przypisuję.
Teraz biorę 4 tabletki dziennie po 80mg - zapisane przez lekarza, może to za mało? Mogę podwoić na moją odpowiedzialność ale czy to ma sens?

Proszę o wskazówki od osób którym właśnie Verapamil pomógł.

Pozdrawiam wszystkich, chorych, zdrowych, białych, żółtych, każdy zasługuje na miły dzień.
Awatar użytkownika
sebastian@klaster
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:57

Re: Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: sebastian@klaster »

Wciąż nie mam pojęcia czy Verapamil już działa czy nie :-( Jego Bólowatość zmienił szaty, wydaje się że ból właściwy nie skacze do swojego normalnego poziomu mocy a jeno podskakuje i próbuje się nań dostać. Przebieg klastra do wytrzymania lecz zarazem i nie. Zrobiłem testy jak na razie dwa i dwa klastery przetrzymałem bez sumatriptanu oraz mojej ulubionej dihydrocodeiny.
Pierwszy z obu przeszedłem z pracy w pracy, jedynymi objawami zewnętrznymi były moje trzęsące się ręce i trudność w komunikacji w języku angielskim. Cały klaster trwał może 3 godziny a ból próbował atakować dokładnie 7 razy, dosłownie podskakiwał do 6 punktów ale spadał stamtąd po kilku sekundach. Nie powiem - miłe doświadczenie - ale że nowe dla mnie tom chyba się więcej denerwował niż trzeba było, wiecie o co chodzi, gdy wiesz że kop i tak nadejdzie gdy się spinasz i czekasz i się zastanawiasz kiedy będzie już po zanim się zaczęło. No właśnie tak się denerwowałem choć kopa nie było. 16.10 pięknie do domu z uśmiechem na twarzy i ze złudną nadzieją że znalazłem wreszcie 'soluszyn'.
Kto mnie czytał wie że ból właściwy nazywam "dziadem" natomiast dyskomfort w głowie pomiędzy atakami nazywam "bajzlem"
W domostwie swym będąc, wśród tych których kocham, sielankę słodką ciągnąłem do wieczora, około 19.30 zdenerwowałem bajzela jakąś informacja o ACTA, a ten w zamian wysłał na wojnę ze mną swojego dziada. Eksperyment nr 2 rozpocząłem, nawet w zasadzie nie miałem wyjścia gdyż apteka zamknięta, a ja ani sumatriptanu ani dihydrocodeiny, przekopaliśmy z żoną całe mieszkanie, DUPA. Więc podobnie jak w poprzednim ataku źle nie było, nawet śmiać się mogłem, co zadziwiające. Jednak wieczór ma swoje prawa, jednym z nich jest potęgowanie wszystkiego do rozmiarów wręcz gigantycznych. Stąd też to samo co za dnia przeszedłem wieczorem stało się problemem nr 1. O zaśnięciu mowy nie ma a jednak trzeba iść spać gdyż od rana mój dzień opieki nad dzieckami. Wymyśliłem że poczytam w sieci to i tamto i tym się zmęczę, zacząłem od wiadomości na różnych portalach, to był błąd, mój bajzel nienawidzi złych informacji (wyobraźcie sobie że od wielu lat nie mam telewizora a radio podczas wiadomości przełączam :-)) i dodał dziadowi bonus mnożąc jego punkty x50. Zaczęło się, siła 6 do 8 ale też na kilka do kilkunastu minut tylko, nie jak przed verapamilem na 2,5 godziny. Przetrwałem ten klaster ale bez chemii się nie obyło. Postanowiłem zasnąć, przekopałem apteczkę jeszcze raz i przeanalizowałem działanie moich specyfików. Zapodałem 6 x 1,5mg pizotifenu oraz 2 x 7,5mg zimovane. Położyłem się i chyba po 40 minutach odpłynąłem, zasypiałem z szalejącym dziadem.
Obudziłem się dzisiaj rano BEZ BÓLU i czułem jak mój bajzel śpi, śpi chyba nadal gdy to piszę gdyż już dzisiaj zdążyłem się wqr.... informacją na jakimś portalu i nie było po tym ataku hehe.

Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

To pytanie jest aktualne, jeśli komuś pomógł verapamil to proszę o kilka słów o tym jak ta pomoc nadeszła, jak to było, i jak jest obecnie, na co mam liczyć, co uznać za sukces a kiedy powiedzieć sobie w oczy - "tym razem przegrałeś!"?
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: gnatek »

ja mam raczej niewielkie doświadczenie z tym specyfikiem. brałem półtora miesiąca i trzeba było go odstawić :(
fajnie wyciszał ale tętno spadło do 40 uderzeń... a brałem stosunkowo małe dawki.
Awatar użytkownika
sebastian@klaster
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:57

Re: Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: sebastian@klaster »

@gnatek pamiętasz może w jakiej dawce przyjmowałeś?
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: gnatek »

240-320 mg na dobę ( chyba).
choć spotkałem się z opcją leczenia 2-3 razy większą .
Awatar użytkownika
jarek
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2012, 19:52

Re: Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: jarek »

witam w moim przypadku verapamil zacząłem brać od dawki po 40 g 4 razy dziennie zwiększając codziennie o 40 g aż doszedłem do dawki 4 razy po 80 g co 6 godz. i taka dawkę przyjmowałem przez 2 tygodnie .Nie miałem ataku ani razu.Teraz zaczynam odstawiać tabletki tzn.zmniejszam dawkę o 40 g dziennie aż zejdę do zera.Jeżeli poczuje ,że atak nadchodzi zacznę od początku , ale mam nadzieje ze się skończyły do jesieni.Ważne jest żeby przy odstawianiu tabletek nie odstawiać gwałtownie ,tylko przez zmniejszanie dawki.

Wszystkim życzę miesięcy i lat bez tego dziadostwa
Awatar użytkownika
sebastian@klaster
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:57

Re: Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: sebastian@klaster »

W dalszym ciągu nie wiem jak dokładnie ten Verapamil pomaga ale już wiem jedno - pomaga i to bardzo. Moja dawka to 640mg na dobę, z lenistwa biorę 4 tabletki rano i 4 wieczorem, nie ma to wpływu na mój puls a elektokardiogram jest idealny. Nadal mam ataki, lecz jeśli odstawiam Verapamil ataków jest zdecydowanie więcej, po każdej takiej próbie odstawienia gdy wracałem do tego specyfiku ilość ataków malała. Po kilku miesiącach doświadczenia wysoce rekomenduję Verapamil jako środek wspomagający walkę z KGB.

pozdrawiam wsiech
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Jaki jest prawidłowy przebieg działania Verapamil?

Post autor: Olek »

Halo Sebastian,

ja biore 720mg na dobe, 2x 360 Rtardowane....

80mg nie ma Retard, 120mg i 240mg sa Retardowe, kazdy musi sam znalesc dawke Verapamilu dla siebie
lecz zawsze pod kontrolom lekarza...!!! Umnie jest tak ze do 600mg niemam zadnych reakcji lecz wiecej niz
720mg nie moge wziasc :roll: .

Redukuje ilosc oraz natezenie bolu.

Pozdrawiam
Olek
ODPOWIEDZ