Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Nowe leki ???

Książki, publikacje, strony internetowe, odkrycia na temat KBG.
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Nowe leki ???

Post autor: brawo04 »

Botox, często stosowany przy zabiegach wygładzających zmarszczki, zmniejsza liczbę ciężkich bólów głowy u dorosłych cierpiących na migrenę – donoszą najnowsze badania. Najważniejsze wyniki tych badań ukazały się już rok temu, jednak dopiero teraz zostaną one szczegółowo zaprezentowane szerszej grupie zainteresowanych na międzynarodowym kongresie dotyczącym bólów głowy.
Pierwsza faza badań objęła 679 pacjentów cierpiących na bóle głowy, którym wstrzyknięto botox. Zaobserwowano u nich średnio o 7.8 proc. mniej bólów miesięcznie w porównaniu z 6.4 proc. mniej u pacjentów, u których zastosowano placebo.
W drugiej fazie badań przebadano 705 pacjentów z migreną – leczenie botoksem spowodowało u nich zmniejszenie bólów głowy o średnio 9 dziennie w porównaniu z 6.7 u grupy placebo. – Trzecia faza badań już się rozpoczęła, ale po wcześniejszych już wiadomo, że leczenie botoksem może być tak samo skuteczne jak specjalistyczne leki – twierdzą autorzy badań.
Allergan – firma farmaceutyczna, do której należy botox – planuje złożenie wniosku o oficjalne zaaprobowanie botoksu w leczeniu migrenowego bólu głowy. Na bóle tego typu cierpi tylko w samych Stanach Zjednoczonych od 1.2 do 3.6 mln osób.

i jeszcze to

Na rynkach farmaceutycznych pojawił się nowy dożylny lek walczący z bólami migrenowymi głowy o nazwie Levadex. W trakcie badań klinicznych okazało się, że pacjenci, którzy przyjęli nowy lek, poczuli bardzo dużą ulgę w bólu i symptomach migreny, takich jak nudności czy nadwrażliwości na światło i dźwięk, w porównaniu z pacjentami biorącymi placebo.
Nowy lek na migrenę zaczął działać po 30 minutach od jego przyjęcia i utrzymywał w lepszej kondycji pacjentów do 48 godzin. Jak dotąd żadne skutki uboczne nie zostały wykryte.
Główną zaletą tego leku jest duża skuteczność w dostawaniu się do organizmu dihydroergotaminy, która okazuje się skuteczniejsza od placebo i innych substytutów doustnych – mówią koordynatorzy przeprowadzający doświadczenia na nowym leku.

Jeżeli pomagają migrenowcom może pomogą klasterowcom
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Nowe leki ???

Post autor: gnatek »

no cóż, pisałem o tym 2 lata temu :) ja jestem gorącym orędownikiem tej metody.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Nowe leki ???

Post autor: Aleko »

jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: Nowe leki ???

Post autor: jadek »

A ja do orędowników - po ostrzyknięciu póltora miesiąca temu - dołączam ;)
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Nowe leki ???

Post autor: brawo04 »

Jadek jeżeli mógłbyś to rozwiń odrobinę temat (jak,gdzie,kiedy, efekty) PROSZĘ.
Obecnie mam tak koszmarne i częste bóle że ręce opadają, na przemian sterydy, ergotamina, imigran.
Muszę spróbować czegoś innego bo oszaleję.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Nowe leki ???

Post autor: piter »

poserfowałem troszkę po necie ( znalazłem tylko gdzie trzeba wstrzyknąć żeby nogi nie śmierdziały , coś o biustach i zmarszczkach i oczywiście info o migrenie ) lecz dość mało informacji o tym GDZIE tę "krzywdę" :roll: człowiekowi robią :) noo... chodzi o toksynę . Może jak pisze brawo warto by "TO" troszkę rozświetlić dla nas na forum ?
orędownicy ? ochotnicy ? i inni ...cholicy
P.S
brawo trzymaj się jakoś :!: - będzie lepiej , u mnie też niewesoło ale karabinu i sznura jeszcze nie wyciągam .
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Nowe leki ???

Post autor: brawo04 »

Staram się trzymać tylko już nie wiem czego ? Ten mój post powyżej napisałem o 9:44 (w pracy) a o godzinie 13:00 już
byłem na wewnętrznym w szpitalu, dostałem częstoskurczu nadkomorowego. To chyba efekt długotrwałego zażywania
leków obkurczających naczynia. Moje serce zaczyna się buntować, lekarz prowadzący po konsultacji z neurologiem
zakazał mi w obecnym stanie zdrowia zażywania ergotaminy i jej pochodnych. Tak więc narazie zostaje mi tylko dexametazon i tlen.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Nowe leki ???

Post autor: gnatek »

wydaje mi się, że wcześniej już to pisałem ale mogę powtórzyć.
zostałem zaproszony do udziału w badaniach nad wpływem botoxu na bóle głowy. oczywiście w roli królika doświadczalnego. w łódzkiej klince przy Kopcińskiego , wstrzyknięto mi botox podskórnie w okolicach czoła i skroni. sam zabieg trwa kilkanaście minut i jest praktycznie bezbolesny. po 7-10 dniach widać pierwsze efekty. ataki stają się słabsze i rzadsze. po kilkunastu dniach całkowity spokój :D u mnie rzuty trwają ok 5 miesięcy. dwa razy (rok po roku) dostawałem botox i dwa razy rzut został przerwany. dodatkowo , po ostatnim mam 2 lata spokoju :D
w łodzi stosują metodę z udziałem 2 ampułek toksyny. w wa-wie kilkukrotnie mniejszą dawkę. cena 1 ampułki botoxu w aptece to ok 1500 zł :(
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Nowe leki ???

Post autor: brawo04 »

Gnatek bardzo dziękuję za info, podniosłeś mi morale i mimo że cena jest powalająca (jak dla mnie) znowu mam jakiś
cel przed sobą a mając cel łatwiej się żyje, przynajmniej tak mi się wydaje.

p.s. zdobędę ten "eliksir" i wypróbuję na sobie (wóz albo przewóz)
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: Nowe leki ???

Post autor: jadek »

Faktycznie miałem wstrzykniętą dużo mniejszą dawkę od Gnatka - bo tylko 1/4 ampułki. I tak mam mieć co kwartał powtarzane, czyli metoda nico inna. Cena całej ampułki tego "mojego" botoksu to ok. 1000 zł. Rok temu w tym czasie było u mnie fatalnie, a teraz jak na razie mam po botoksie spokój (o ile to na pewno po nim, bo niewiele przed ostrzyknięciem miałem też podaną dużą dawkę sterydów w kroplówce, choć miałem wrażenie, że mimo to klaster zaczynał już wracać). Botoks miałem wstrzyknięty w klinice neurologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie - leczę się u prof. Stępnia. Czekam na drugą dawkę, żeby się upewnić że to właśnie botoks mi pomaga - nie ukrywam że z przyjemnością odstawiłbym leki, które wciąż biorę...
PS. Tak w ogóle to o botoksie coraz głośniej sie robi, wczoraj podobno w Pytaniu na śniadanie coś było o tym ;) Ale wciąż tylko: "silne migreny", "uporczywe migreny" itp. :/
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Nowe leki ???

Post autor: Aleko »

Proszę oto link do rozmowy w programie "Pytanie na śniadanie" :
http://dziendobrytvn.plejada.pl/29,4144 ... l#autoplay
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Nowe leki ???

Post autor: gnatek »

w "Poradniku domowym" grudzień br. jest artykuł " jak botox z migreną wojuje"
dr Małgorzata Chlebicka z Centrum Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Dolce Vita w Warszawie opisuje tę metodę i wygląda na to , że ma pewne doświadczenie. może kogoś zdeterminowanego to zainteresuje ...
ps.: koszt konsultacji i podania botoxu 500 zł + cena botoxu
ODPOWIEDZ