Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

lista ratunkowa

Lekarze, kliniki, szpitale, kto pomógł, gdzie warto się zgłosić.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

lista ratunkowa

Post autor: herman »

właściwie to miejsce na taki post wydaje mi się właściwe.
walcząc ostatnimi czasy ze służbą zdrowia przypomniała mi się taka lista ratunkowa z klubu wartburga.
powstała, żeby pomagać sobie nawzajem przy dalszych wyjazdach. auta mamy dość nietypowe i któż inny jak posiadacz takiego wozu wie jak pomóc i może służyć częściami ?
to samo może dotyczyć klastrowców. różnie bywa i czasem atak może przyjść (i najczęściej przychodzi) w najmniej oczekiwanym momencie. może się to stać na jakimś wyjeździe. i tu właśnie + takiej listy. ja jako pierwszy mogę zgłosić swoją gotowość do pomocy osobie przebywającej w okolicy katowic, a potrzebującej pilnej pomocy w ataku. ja wiem jak pomóc, nie będę dyskutował, wiem gdzie szukać pomocy i mogę ewentualnie udostępnić kawałek kuchni ;) i zapewnić intymność w celu przejścia przez okres bólu.
z naszej listy ratunkowej w klubie wartburga rzadko ktoś korzysta ale sama świadomość tego, że nie zostaną na lodzie z dala od domu zmniejsza poziom stresu. były sytuacje, że lista okazała się ratunkiem i działa to rewelacyjnie. więc może pomysł wydaje się trochę śmieszny ale tak jak piszę - nikt nie zrozumie nas tak jak drugi klasterowiec.

w klubie jest ona ogólnie dostępna, a klastrowcy mogą posługiwać się jakimś systemem weryfikacji celem udostępnienia takiej listy. oczywiście zgłaszanie się do niesienia pomocy jest całkowicie dobrowolne.
acha i oczywiście NICZEGO nie oczekuję w zamian za pomoc (mówię za siebie).
rozważcie to i przedyskutujcie.
jadek
Zainteresowany
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2008, 17:02

Re: lista ratunkowa

Post autor: jadek »

Tlen w moim pokoju jakby co jest do dyspozycji :)
malerude
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2007, 11:35

Re: lista ratunkowa

Post autor: malerude »

I co?pomysł upadł?tylko dwie osoby?Dopisuje się rekami i nogami. Jak tylko będę mogła - pomogę!

Agata
Awatar użytkownika
wrobel81
Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: 30 gru 2012, 10:42

Re: lista ratunkowa

Post autor: wrobel81 »

No w sumie ja też jestem bardzo ZA!!!!
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Re: lista ratunkowa

Post autor: radek »

Herman, to b. dobry pomysł!!! Bardzo praktyczny! Należy go jeszcze przedyskutować i rozwinąć !
Awatar użytkownika
wrobel81
Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: 30 gru 2012, 10:42

Re: lista ratunkowa

Post autor: wrobel81 »

No to dyskutujmy i rozwińmy bo znów utknie w martwym punkcie. Sama bym taką listę studiowała z każdym bólem w obawie że o czymś zapomniałam co mogłoby mi akurat teraz pomóc!!
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: lista ratunkowa

Post autor: gnatek »

możemy bazować na danych teleadresowych członków stowarzyszenia, które są na forum
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: lista ratunkowa

Post autor: piter »

Ja tam nikogo z atakiem bez flaszki i schabowego do domu nie wpuszczę :wink:
malerude
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 27 lip 2007, 11:35

Re: lista ratunkowa

Post autor: malerude »

Jakby ktoś był w Warszawie - dostałam informację od Dr ostatnio, że każdy, kto zgłosi się na izbę przyjęć na Banacha i powie, że ma klasterowy ból głowy, dostaje bez problemu czysty tlen do wdychania!

Tak informacyjnie:)może się komuś kiedyś przyda.
ODPOWIEDZ