Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

pregabalin

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
Awatar użytkownika
sebastian@klaster
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:57

pregabalin

Post autor: sebastian@klaster »

Cze wsiem

jak w temacie pregabalin
"Nie wyświetlono żadnych wyników, ponieważ słowa pregabalin nie ma w żadnym poście." tyle do powiedzenia ma tutejszy 'Szukaj'ec.
Wygląda na to że moim zbawieniem jest pregabalin, ale o tym później, nie było mnie tutaj kilka tygodni a jest o czym pisać więc wrócę do rozpoczętych już wątków i tak poklikam więcej.
Tutaj jednak pytanie otwarte, czy praktykowaliście już pregabalin i jeśli tak to z jakim skutkiem i w jakiej dawce?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: pregabalin

Post autor: sawbona »

nie znam. Nie poznałam Pana)
Awatar użytkownika
sebastian@klaster
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:57

Re: pregabalin

Post autor: sebastian@klaster »

Przed pregabalinem stosowałem gabaptynę, owszem pomogła na KGB redukując ilość ataków o ponad połowę a czasem nawet miałem dni bez ataku, lecz jednak gabaptyna zamieniła mnie w roślinę, miałem w dupie wszystko włącznie ze sobą i zacząłem wpadać w furiackie napady. Po konsultacji z lekarzem (w zasadzie moja żona konsultowała) otrzymałem receptę na pregabalin właśnie :-). Biorę maksymalną dawkę 600mg na dobę do tego 640mg verapamilu i jakoś daję radę. Nawet udało mi się zredukować ilość stosowanego sumatriptanu do 6 tabletek 50mg i 4 do 6 zastrzyków tygodniowo - co jest już niemałym sukcesem, jak wiadomo sumatriptam w nadmiarze powoduje potworne bóle głowy trudne do zniwelowania, ale lepszy najsilniejszy ból głowy niż średni klaster.
Awatar użytkownika
sebastian@klaster
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:57

Re: pregabalin

Post autor: sebastian@klaster »

Aktualizacja: po dłuższym testowaniu odstawiłem tak pregabalin jak i gabapentin. Oba robiły ze mnie roślinę, a spadek ilości ataków zdawał się nie być związany z tymi lekami.
ODPOWIEDZ