Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Imigran - skutki ubczone

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
justysia7
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:52

Imigran - skutki ubczone

Post autor: justysia7 »

Witam!
To mój pierwszy post na forum. Witam Was serdecznie.

Jestem migrenowcem, któremu również pomaga imigran. Jest to jedyny lek, który stawia mnie na nogi. W ciągu kilku lat brania leku udało mi się ograniczyć ilość bólów a co za tym idzie ilości czopków/tabletek do jednego w miesiącu. W przypadkach średnich bólów staram się przetrwać bez leków. Pomimo pilnowania się i liczenia dawki a czasami nawet dzielenia na pół, zauważyłam ostatnio, że mam bardzo duże problemy z koncentracją. Potrafię z kimś rozmawiać i kompletnie nie rejestrować informacji. Patrzę ale odpływam, widzę otwierające się jedynie usta. Innym objawem jest to, że rozmawiam i jestem skupiona ale 4 minuty późnej, po odejściu od rozmówcy już nie pamiętam co ktoś do mnie powiedział. Zaczynam się obawiać, że to nie jest kwestia przepracowania tylko efekt uboczny brania leku od około 6 lat. Problemy z koncentracją mam nawet po dwutygodniowy urlopie. Czy mieliście takie objawy? Może to tylko moje przewrażliwienie na punkcie zdrowia. Nie znalazłam nic na ten temat w sieci, więc liczę, że to tylko hipochondria :) Będę wdzięczna za Waszą opinię.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Imigran - skutki ubczone

Post autor: Olek »

witaj,
Imigran biaore od 17 lat i to nieraz w dawkach do 6,5 razy wieksza jak dozwolona na dobe. takiego czegos co ty opisalas jeszcze nie zauwazylem u siebie to ale nie oznacza ze nie jest to mozliwe............. :roll:
dlugo trwale studia z imigranem i wplyw na czlowieka nie jest do dzis znany.............. :roll: :roll: :oops:
konzentracja u mnie osobiscie tez niekiedy jest slabsza w czasie wiekszej ilosci atakow ale to chyba
ze strony atakow a nie ze strone leku bo bol meczy i ciagnie berdzo duzo sil z ciala.
to mysle osobiscie ze to przemeczenie a nie lek, Lecz nie wykluczone ze reagujesz osobiscie inaczej jak inni....!!!!!!!!!!!!

My klasterowcy reagujemy inaczej na imigran jak migrenicy...!!!! dlaczego to tak jest lekarze tez nie wiedza.

pozdrawiam
olek 8)
justysia7
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:52

Re: Imigran - skutki ubczone

Post autor: justysia7 »

Dziękuję za odpowiedź. Brzmi pocieszająco. Niestety bóle nawet te średnie powodują straszne osłabienie. Może to minie. Pozostaje mi kontynuowanie obserwacji i dalsze spisywanie wszystkiego w zeszyciku. Dziękuję za forum, szybką odpowiedź, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Imigran - skutki ubczone

Post autor: sawbona »

Hello,

proponuję spotkać się z jakimś dobrym neurologiem. Ja kiedyś miałam taki czas, że brałam bardzo dużo Imigramu bo miałam niemal non stop ataki. W pewnym momencie w zasadzie lek przestał działać. Poszłam do lekarza i okazało się, że przedawkowałam Imi. Musiałam go odstawić, zacząć brać zupełnie inne leki a najlepiej przetrwać miesiąc, dwa bez niczego. Udało się, choć bywało strasznie. Nie pamiętam jak nazywa się zjawisko przedawkowania ale zdecydowanie - w moim przypadku - miało ono jedynie negatywne efekty. Miałam niekontrolowane drgawki, napady gorąca, brak koncentracji, bywało mi słabo na pograniczu zemdlenia i tak dalej. Koniecznie musisz iść do lekarza. Ale dobrego, nie do jakiegoś domorosłego szamana.
justysia7
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2016, 16:52

Re: Imigran - skutki ubczone

Post autor: justysia7 »

No właśnie ciężko w Poznaniu znaleźć dobrego, ciągle szukam. Jeden w dużej sieci komercyjnych placówek, niby z doświadczeniem powiedział, że przy tak rzadkim braniu leku nic mi nie grozi. Mówiłam wyraźnie od ilu lat biorę. Wyszłam bo nie widziałam zainteresowania i teraz szukam informacji w sieci oraz bardzo dokładnie się obserwuję. Odstawię na 2, 3 miesiące, zobaczymy co będzie i postaram się znaleźć szybciej jakiegoś lekarza. Zostaje trzymać kciuki, żeby mnie ból w robocie nie złapał. Dzięki Sawbona.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Imigran - skutki ubczone

Post autor: Liliana »

Justysiu, do czasowego odstawienia Imi i wizyty u neurologa dołóż sobie, dłuższy niż dwa tygodnie, wypoczynek.
Proponuję też zrobienie rutynowych, podstawowych badań krwi; np. morfologii po to, by wykluczyć anemię, można też sprawdzić hormony tarczycy, bo zmiany na tym polu dają naprawdę przeróżne objawy.
Pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ