Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Dieta antyhistaminowa

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
Awatar użytkownika
Efa_
Nowka
Posty: 12
Rejestracja: 22 mar 2016, 10:23

Dieta antyhistaminowa

Post autor: Efa_ »

Witajcie,
chciałabym się z Wami czymś podzielić.
W maju trafiłam na SOR z długą, koszmarną 10-tką. Wcześniej od listopada do maja bóle pojawiały się praktycznie codziennie. Na tym SORze neurolog, po tym jak mi zaaplikował sterydy (+ jeszcze wzięłam swoje tryptany), rzucił hasło: histamina i dieta antyhistaminowa. Jak tylko wróciłam do domu, zaczęłam szukać informacji na ten temat, skonsultowałam to też z moim lekarzem i od 18 maja zaczęłam ścisłą dietę antyhistaminową. Bardzo sceptycznie podeszłam do tej diety, wcale nie liczyłam na to że będzie działać. Ale... po trzech miesiącach stwierdzam, że chyba jednak na mnie działa. Po tych sterydach i tryptanach, które wzięłam wtedy w maju, klaster przeszedł i myślałam, że po prostu cały rzut się skończył, ale w międzyczasie miałam dwa bardzo krótkie ataki. Jeden na imprezie imieninowej (z 1,5 miesiąca temu), na której jadłam potrawy zakazane w diecie antyhistaminowej np. ciasto z truskawkami (bo nic innego nie było, a ja nie chciałam zwracać na siebie uwagi), a drugi gdy pojechałam na wesele (2 tygodnie temu), gdzie wypiłam odrobinę alkoholu - za każdym razem ból (na pewno klasterowy) pojawiał się bardzo szybko i po przyjęciu 100mg Frimigu przechodził aż do następnego dnia (w efekcie bóle klasterowe trwały 2-3 dni i ku mojemu zdziwieniu po prostu się kończyły). Od czasu wesela ból się nie pojawił. Nie wiem, czy to faktycznie zasługa diety antyhistaminowej (choć mam wrażenie, że coś może być na rzeczy), ale chciałam się tym z Wami podzielić, może ktoś z Was również wypróbuje taką dietę.
A i przy okazji tej diety, nie biorę żadnych leków w postaci np. Werapamilu (na którym byłam do końca maja).
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Dieta antyhistaminowa

Post autor: piter »

Wpisz w wyszukiwarkę na Naszej stronie - histamina . Troszkę już na ten temat pisaliśmy , warto przeglądnąć .
Zespół Hortona miewa też ( miewał ) inne nazwy . Nazywany był też kiedyś Histaminowym Bólem Głowy jak i Zespołem Radera
Pozdrawiam i jedz dużo imbiru i popijaj miętą :wink: ; mają najlepsze działanie przeciwhistaminowe tylko nie przesadź bo brak histaminy jest jeszcze gorszy niż jego nadmiar :roll:
Awatar użytkownika
hysteria
Nowka
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 08:58

Re: Dieta antyhistaminowa

Post autor: hysteria »

Również polecam poczytać na internecie lub poszukać u nas na forum. Natomiast dieta ta jest dość wymagająca tyle mogę powiedzieć.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Dieta antyhistaminowa

Post autor: Olek »

wiara przenosi gory......!!!!!!!!!!!!!!!!!

:oops: :roll: :?: :?: :?: :?:
BeataDabrowska
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2018, 08:57

Re: Dieta antyhistaminowa

Post autor: BeataDabrowska »

Hej! Wiem ,ze temat dość stary ale czy ktoś jeszcze próbował, nie koniecznie diety histaminowej ale również preparatów normujących histaminę w organizmie ? Jeśli ktoś testował kombinację z wyrównaniem histaminy, to jakie sa jego odczucia, wrażenia ?
ODPOWIEDZ