Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Zolmiles

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
Oberfeld
Nowka
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 21:21

Zolmiles

Post autor: Oberfeld »

Czołem! Jeszcze chyba na temat tego leku nie było pisane tutaj,wiec w skrócie opiszę.

Substancja opisana jako zolmitriptanum, lek w postaci tabletek rozpuszczających się na języku, o "woltażu" 2,5 albo 5 mg. Pakowane w blistry po dwa albo sześć tabletek.

Teraz tak, w moim przypadku działało dosyć skutecznie - przy pierwszych oznakach napadu brałem dwie po 2,5 albo jedną po 5 mg i napad albo kończył się po około 15-25 min., albo był sporo lżejszy. Nie działało to, jeśli brałem jedną tabletkę 2,5 mg. Co do tabletki, to w kilkanaście sekund rozpada się na języku i nie trzeba przepijać - może dlatego działa w miarę szybko. Co ciekawe, mimo że w ulotce napisane jest że brać tabletkę należy tylko przy pierwszych objawach napadu bólowego, to mi się zdarzało brać nawet wtedy, gdy ból się już "rozhulał", i w moim odczuciu pomagało, i to całkiem szybko.

Cena w Tarnobrzegu za opakowanie (6 szt 5 mg) to 90 zł.

Zostało mi jeszcze opakowanie tego specyfiku, chętnie odstąpię, jeśli komuś potrzeba. Ja póki co nie planuję z tego dobrodziejstwa korzystać (od czterech dni wszystko w porządku jest), jedynie zostawię sobie trochę czasu (ok. tygodnia) żeby się upewnić, czy faktycznie przeszło.

Pozdrawiam!
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Zolmiles

Post autor: wlodzimierz »

Kiedyś brałem podobny lek.Nazwa leku to;MAXALT też rozpuszczał się na języku i szybko działał[ale tylko w początkowej fazie]
Koszt 6-ciu tabletek to 180dolarów.Można go tylko było sprowadzić z USA,lub Szwajcarii.
Działał bardzo szybko ,ale nie można było wziąść więcej niż 1 tabl.na dobę .
ODPOWIEDZ