Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

XANAX - alprazolamum

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
sensson
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2012, 00:21

XANAX - alprazolamum

Post autor: sensson »

Co prawda nie mam klasterowego bólu głowy znalazłem się tu przypadkiem ale chcę wam podpowiedzieć.
Spróbujcie XANAX-u

Xanax należy do grupy leków zwanych benzodiazepinami, a jego głównym składnikiem jest alprazolamum. Jest preparatem, którego zadaniem jest złagodzenie stanów lękowych, napięcia, niepokoju i nadmiernej aktywności. Wykazuje również działanie uspokajające, przeciwdrgawkowe i rozluźniające mięśnie szkieletowe.
Środek działa również nasennie powodując redukcję fazy snu REM. Działanie leku odczuwalne jest już po 15-20 min, a w przypadku tabletki o przedłużonym działaniu, szczytowe stężenie leku w organizmie ma miejsce po 5 – 11 godzinach.
Średni czas działania leku wynosi od 11 do 15 godzin (w zależności od rodzaju dawki).
Często po zażyciu pierwszej dawki preparatu, chory odczuwa już pewni stan ulgi. Metabolizm preparatu w organizmie odbywa się głównie w procesie utleniania. Xanax nie ulega natomiast metabolizmowi w wątrobie.
Działanie preparatu Xanax polega na zwiększeniu hamującej aktywności przewodnictwa neuronalnego. Ma to miejsce w wyniku połączenia się składników leku z receptorem GABA (kwas gamma-aminomasłowy), w efekcie czego zahamowaniu ulega przepływ impulsów przez obwody odpowiedzialne za odczuwanie lęku, niepokoju i napięcia.

UWAGA - jest uzależniający fizycznie i psychicznie.
Działa po ok 15-20 minutach. Dawka dla dorosłego faceta to 0,25 do 0,5 mg nie więcej niż 1 mg na dobę.

Powodzenia w walce !
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: XANAX - alprazolamum

Post autor: Liliana »

sensson , super fajnie, że mimo iż nie cierpisz starasz się pomóc :) Na prawdę doceniam takie zachowania, bo rzadko syty pochyli się nad głodnym.
Widzisz, bóle klasterowe to takie straszne g...no, że człowiek jest w stanie zjeść wszystko co daje choć cień szansy na ulgę :(
Niemniej, osobiście NIE POLECAM NIKOMU (nie tylko klasterowcom) leków mogących spowodować uzależnienie.
Bo mniej więcej, konsekwencje są takie, jakby ratując się z kloaki wskoczyć do szamba.
Bóle miną, klaster skończy się prędzej czy później, a uzależnienie zostaje. Jako widmo..., zastępca pana Hortona...
Dziękuję Bogu, że dał mi siłę odmówić gdy w trakcie ataku (dawno, daawno temu) lekarka zaproponowała mi Relanium dożylnie.
Pomyślałam tylko, przez ułamek sekundy: A CO, JEŚLI POMOŻE.....?
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: XANAX - alprazolamum

Post autor: narcissus »

Ja nie byłbym tak wyrozumiały. Gość zupełnie poza tematem powinien zostać odstrzelony na starcie. Przecież to jakieś kpiny. W ramach wymiany doświadczeń polecam lewatywę z betonu. Aż przykro to czytać!
ODPOWIEDZ