Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Moje leki

Czego próbowaliśmy, co pomogło, reakcje, opinie.
kasia0493
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:42

Re: Moje leki

Post autor: kasia0493 »

Odnośnie jeszcze depakiny, to zapomnialam wcześniej napisać, że przybiera się na wadze,wzrasta poprostu apetyt, ale jest wiele leków, po ktorych sie tyje np. polomigran albo peritol, nie wiem, czy ktoś brał ten lek(zapisywany jest rownież przy jadłowstręcie, stąd wzmaga apetyt). Mam pytanie do Piotra, w jakiej dawce bierzesz tą depakine 300 ? I jak się po niej czujesz? Czy Ci pomaga? jeśli tak, to po jakim czasie była poprawa"?
Beata-Piotr
w Temacie
Posty: 295
Rejestracja: 01 lis 2007, 13:07

Re: Moje leki

Post autor: Beata-Piotr »

Witaj,
Piotr je dapakine 300 2 x 1 tabl , jak na razie konsumuje je od tygodnia i zero poprawy, choc lekarz mówił, że realcji mozna sie spodziewac po 2 do 3 tygodni, zobaczymy.
Awatar użytkownika
januszx64
Zainteresowany
Posty: 147
Rejestracja: 02 mar 2009, 14:48

Re: Moje leki

Post autor: januszx64 »

nie wiem jak jest u was ale ja biorę leki przeciw bólowe,uspakajające ,przeciw padaczkowe pomagają mi .też mi wzrasta apetyt ,wstaję w nocy i zaglądam do lodówki , ale idąc do pracy nie jem, w pracy też , dlatego bo kiedy następuje atak leki działają szybciej za te praktyki dostałem nie zly opieprz od lekarzy
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Moje leki

Post autor: sawbona »

jakiś czas temu obiecałam, że wrzucę nazwę leku, który teraz biorę. oczywiście poza isoptinem, dexametasonem - no więc -= lek sie nazywa Gabbapentin - i Leczenie padaczki (z wyjątkiem napadów pierwotnie uogólnionych) jako monoterapia (czyli leczenie jednym lekiem)u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia lub jako lek uzupełniający przy napadach częściowych wtórnie uogólnionych lub nieuogólnionych u dzieci powyżej 3 roku życia. Ból neuropatyczny u dorosłych: leczenie bólu neuropatycznego, ze szczególnym uwzględnieniem polineuropatii cukrzycowej lub neuralgii po przebytym półpaścu u osób dorosłych.
malgoś
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2010, 21:35

Re: Moje leki

Post autor: malgoś »

Neurolog nie może mi postawić jednoznacznej diagnozy. Mówi, że moje bóle mogą sugerowac Hortona. Zapisał mi Neurotop retard 300, Cinie 100 mg lub Efferalgan z Codeiną (bo może pomoże). Czy możecie mi podpowiedzieć, czy ten zestaw ma sens? Do tej pory stosowałam Cinie 100mg żeby przerwać atak, udawało się w ciagu 30-40 minut. Teraz ta terapia z Neurotopem trochę mnie przeraża. Prosze o info i opinie!! Pozdrawiam w moją cierpiącą noc...
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Moje leki

Post autor: brawo04 »

Cześć Małgoś, piszesz że Cinie przerywało atak po około 40 minutach, najprawdopodobniej to nie Cinie go przerywało
tylko atak poprostu sam się skończył. Kiedyś takich 40-minutówek miałem kilka w ciągu jednej nocy.(nie muszę ci mówić
jak wyglądałem rano) Dzisiaj mam tlen i zupełnie inne życie, nie boję sie już nocy. Jeżeli mogę ci coś zasugerować to
spróbuj doraznie TLENU a na eksperymenty z prochami zawsze jest czas. Przy okazji jeżeli tlen zadziała będzie prościej
postawić diagnoze czy to napewno "klaster"

Pozdrowienia, wytrwałosci
malgoś
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2010, 21:35

Re: Moje leki

Post autor: malgoś »

Ale gdzie ja tlen kupie i ile to kosztuje?? Ostatnio ból mija po zażyciu Cinie po ok 20-25 :D a to już sukces i czasem jest taki na Level 6.
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Moje leki

Post autor: brawo04 »

Butla wynajm na rok - 224 pln (bez względu na pojemność butli)
Koszt tlenu, butla 20 litrowa - około 120 pln
Ja zaopatruję się we wszystko w "LINDE GAZ POLSKA", szukaj na forum podtytułów na temat tlenu,tam jest sporo
informacji.
beata
Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2006, 14:08

Re: Moje leki

Post autor: beata »

witajcie.
ja kupiłam butlę za 200 zł 10l, reduktor za 150 zł. na alegro nowy
a butle nabijam w firmie która zajm.sie napełnianiem wszystkich rodzai gazów
za nabicie płacę 15 zł od 10l butli.
wszystko to lepiej wychodzi niż dzierżwa
pozdrawiam
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Re: Moje leki

Post autor: nadzieja »

i to nazywa się przedsiębiorcza kobieta:) super i oby pomagało;)
pozdrawiam:)
beata
Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2006, 14:08

Re: Moje leki

Post autor: beata »

no właśnie......
tylko że na mnie tlen akurat mało co działa....
cóż taka przypadłość,choć gdy to wszystko organizowałam
nie wiedziałam że w moim przypadku tlen niewiele pomoże
pozdrawiam
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Moje leki

Post autor: herman »

czyli zestaw będzie do sprzedania ?? ;)
Awatar użytkownika
brawo04
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2009, 18:19

Re: Moje leki

Post autor: brawo04 »

Ja nie korzystam z prywatnej butli (chociaż posiadam) tylko dlatego że większość firm nie napełnia ich na poczekaniu.
Musiałbym zawieżć pustą butlę, odczekać dzień lub dwa aż napełnią i znowu jechać po nią.
A że do "Linde Gaz" mam spory kawałek około 30 km, tak więc bardziej opłaca się wynajm bo robię tylko podmiankę i nie
muszę czekać i jezdzić dwa razy. Poza tym nie wyobrażam sobie dwóch dni bez tlenu w czasie ataków.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 07:00 przez brawo04, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Moje leki

Post autor: herman »

biorąc pod uwagę fakt, że ŻADEN "lekarz" nie chce wystawić recepty na tlen i tak nie napełnię butli w firmie.
taki zestaw daje mi szansę napełnienia butli na "czarnym rynku" :) tlenu :D
Marcin1178
Nowka
Posty: 16
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:44

Re: Moje leki

Post autor: Marcin1178 »

Zjadan non stop Depakine 500, 2 na noc i 2 rano. Drgawki nadal sa i bol rowniez. flunarazinu, chyba tez bralem bez akutku.
Jak na razie CINIE pomaga, jesli nie to TRAMAL .. a najlepiej to chyba MORFINE podac... Wole byc juz uzalezniony niz cierpiec w bolu Klasterowych... Przezylem smierc kliniczna, wiec jestem gotowy na odejscie jak bedzie trzeba... Poki co probujemy rozne specyfiki, jak juz pisalem z roznym skutkiem...
ODPOWIEDZ