Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Kto próbował, stosuje, gdzie się zaopatrujemy, jak zdobyć butlę i cały osprzęt.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Bea »

W naszym dziwnym kraju zmieniły się w maju 2008r. przepisy dt. dystrybucji i magazynowania tlenu medycznego. Jest on teraz traktowany stricte jako lek i co sie z tym wiąże nie jest dostępny jak dotychczas w hurtowniach oferujących rózne gazy techniczne oraz tlen med. Możemy zaopatrywać się tylko w hurtowniach farmaceutycznych! Jest to duże utrudnienie niestety, bowiem takich hurtowni nie jest dużo i np. w Krakowie nie ma juz możliwości dostania tlenu med. mimo, iz mają tu siedziby duże firmy typu Air Product czy Linde Gaz.
Aby móc kupić sobie tlen musimy miec receptę! Nie wystarcza już zaświadczenie o konieczności okrsowej czy stałej terapii tlenowej!

Podaję numer infolinii, na których można uzyskac info:
Air Product: 0801100107
Linde Gaz: 0801142748


Podaję także numery tel. hurtowni farmacutycznych dla mieszkańców Krakowa i okolic:
Linde Gaz i ich hurtownie zaopatrujące także Kraków w Tarnowie i w Pszczynie/ 032-4492737 oraz 014-6331327
Air Product i hurtownia w Oświęcimiu 033-8427052

W Air Product jest mozliwośc otrzymania butli większej niż 10l, czyli 27 litrowej! To ważne info dla tych, ktorzy mają daleko po tlen, a zużycie spore.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Bea »

Kolejne zmiany w Air Products. Wieści najnowsze, bo dzis się dowiadywałam.
Oświęcim nieaktualny od końca wrzesnia. Teraz najblizej Krakowa jest Siewierz ul. Kielecka 30.
Fajnie maja więc mieszkańcy Śląska, bo tam jest łatwy dostęp do tlenu.
W Krakowie z tego, co dowiedziałam się w ogóle nie będzie tlenu med. w Air Product.
Pojawiła się za to możliwość dostawy gazów medycznych/ za odpłatnością oczywiście/ do domu!
Koszt 200zł netto + 7%Vat

Sporo, przewyższa koszt samego tlenu, ale w awaryjnych sytuacjach to b. dobre rozwiązanie.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Bea »

Nie ma juz butli 27l. Szkoda, bo były super i można było miec mniej butli w domu.
Sa 2l, 5l, 10l i 40l-moze je zamówić prywatny odbiorca, a kiedys nie. Takie dostarczają do szpitali. Jednak to kolosy i nie wyobrażam sobie w domu czegos takiego, no i jak niby sobie poradzic. Pozostają nam więc male na wyjścia i do domu 10l.
Ceny poszły w górę.
290 zł. abonament roczny za jedna 10l
1,04 zł. dziennie w formie dzierżawy

Faktem jest, że nie jest wesoło, jak ktos ma daleko po tlen, musi skorzystać z dostarczenia przez firmę, miec w zapasie.
W zyciu tyle mnie tlen nie wyszedł co teraz. No, ale to sa skutki przepisów unijnych na przechowywanie butli, gdzie koszty uzyskania przez dana hutrownię wszystkich zezwoleń, zachowanie odp. warunków, przewyższają zyski z handlu tlenem. Hurtownie nie starają więc i ja sie wcale nie dziwię. Niemniej jestem wściekła, bo jakbym miała tlen w Kraku, to w portfelu zostałoby mi znacznie więcej kasy.
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Mateusz »

Ano problem jest, ja mam takie szczęście, że z kopalni pobieram tlen ratowniczy, zobaczymy jak długo... w USA np za wynajem butli E-tank, u nich to chyba około 20 litrów czy 25, 10 dolarów się płaci na rok, co w porównaniu z cenami u nas jest ponad ośmiokrotnie taniej.

Co tu dużo mówić, żal z jednej strony, że jesteśmy w Unii z drugiej można zarzucać złą politykę...
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Olek »

Witaj Mateusz..........................!

jak tobie w Polsce tak ZLE to dlaczego trzymasz jeszcze twoja dupe w POLSCE.......?

wyjechales juz w swoim zyciu z twojej wsi......? albo znasz wszystko z internetu.....?

Wszedzie dobze gdzie nas niema.................! :roll:

Wedlug ciebie wszystko i wszedzie jest lepiej niz tam gdzie zyjesz.........? :(

Olek
Mateusz
Zainteresowany
Posty: 129
Rejestracja: 20 kwie 2009, 23:53

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Mateusz »

Wyjechałem i zwiedziłem sporo krajów, niestety tylko leczony byłem w Polsce, i po portfelu widzę czasami, że jest źle.

W mojej wsi czeka się na tomograf lub rezonans 6 miesięcy, uważam, że jest źle i mam prawo narzekać i starać się coś zmienić z naszą chorą służbą zdrowia.

Moja reakcja na post Beaty była jak najbardziej normalna i ludzka, i uważam, że bezczynne stanie i nie zauważanie problemu przez brak narzekania/zwrócenia uwagi była by jeszcze gorsza niż to co wyraziłem :)

Tak czy owak, ceny za wynajem butli, które podała Bea są naprawdę zatrważające i powinniśmy jakoś dążyć to refundacji i zmniejszenia kosztów leków/sposobów znoszenia ataków w naszej chorobie.
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Karo11o »

Dostałem odpowiedź od firmy AirProducts, obecne ceny netto:

1. Tlen medyczny w butli 2 l (0,43 m3, 430 l) – 26,75 PLN/BUTLE
dzierżawa butli 1,16 pln/butlę/dobę lub 313,55 pln/butle/rok

2. Tlen medyczny w butli 40 l (6,4 m3, 6400 l) – 108,40 PLN/BUTLE
dzierżawa 0,85 pln/butle/dobę lub 238,30 pln/butlę/rok

3. Transport, jeśli jest możliwy dojazd dużej ciężarówki 75 zł/dostawę
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Karo11o »

Jestem w Wrocławia i ceny podał mi człowiek z siedziby firmy w Brzegu Dolnym.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Bea »

Kto zdecyduje się miec 40litrową? Kolos dla szpitala, a szkoda, bo byłaby najtaniej o ile te ceny sa prawidłowe.
Im wieksza butla, tym taniej wychodzi dzierżawa, czasem abonament. Żałuję tych 27litrowych, mnie sie super korzystało, a i finansowo wychodziło spoko.
Zastanawia mnie to 75zł za transport???? Skąd-dokąd??
Zapłaciłam z Siewierza jak napisałam tzn. dostałam dopiero fakturę. Moze odległośc-Siewierz-Kraków/poza, ale to nie miało znaczenia/ tyle wynosi.
BYłam jedyna prywatna osoba, której kierowca zaopatrujący w 40tki szpitale krakowskie dowiózł tlen w ogóle odkąd wprowadzono dowóz do klienta.
Awatar użytkownika
Karo11o
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 08 wrz 2009, 22:25

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Karo11o »

Ja się decyduje na tak dużą butlę - w głowie mam już konstrukcję do zamocowania do ściany.

40 litrów (6,4 m3) starcza na jakieś 7 godzin ciągłego uwalniania tlenu, przy założeniu maksymalnego przepływu (15 l/min).
Przy 3-4 napadach w ciągu doby i za każdym razem inhalacji ok. 20 min - wystarczy na tydzień, może 10 dni.
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Re: Tlen w Polsce cz.II zmiany!

Post autor: Bea »

Tez bym brała pod uwagę, ale jakby mąz był w domu. Sama nie mam szans na poradzenie sobie, czy zmianę.
Widziałes te butle? Ogromne.
Przez moja maske wdycham o wiele mniej niz 15/min, bo mi kumuluje worek. Starczyłoby na długo, ale co z tego. Do prywatnego użytku, nie dla każdego.
ODPOWIEDZ