Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Prawa czy lewa?

O wszystkim co związane z KBG
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Prawa czy lewa?

Post autor: radek »

Witam wszystkich!!
Do mojej klasterowej głowy wpadła mi taka myśl niedawno:

Po której stronie boli Was głowa?

[dosyć często zauważam na obrazkach, schematach, filmikach itp lewą stronę KBG, a w moim przypadku jest to prawa strona. nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale myślę o tym intensywnie i zaczynam mieć obiekcje]
Pozdrawiam!!
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

U mnie długo była to tylko lewa strona i kiedy zaczęło mnie boleć po prawej, to w pierwszej chwili nie zorientowałam się nawet, że to klaster. Jak do tej pory prawa bolała mnie trzy razy i za każdym razem zaczynało się to trochę inaczej niż gdy boli lewa. Różnica jest tylko na początku- nie wiem jak to dokładnie wyjaśnić,ale po prostu zaczyna mnie boleć inaczej trochę, niż jak klaster atakuje lewą stronę,kiedy od pierwszego momentu wiem,że to klaster. Jest jeszcze jedna sprawa,która zaobserwowałam przy klasterze prowostronnym-dwa razy następny epizod był jak w moim przypadku bardzo szybko i już bolała mnie lewa strona. Nie wiem,czy to ma jakieś znaczenie,ale tak było.

Kolejną dziwną sprawą jest takie niby kłucie czy jak ja to nazywam gniecenie po klasterowej stronie /Beata ma coś podobnego/ i to nie tylko podczas epizodu,ale stale. Pojawiło się to u mnie w pierwszych latach klastera i towarzyszy mi praktycznie codziennie. Była to lewa strona,ale kiedy klaster zaczął pojawiać sie po prawej i tam pojawiło się to dziwne uczucie tego mini gniotącego bóliku,który jak już mnie opuszcza,to najwyżej na dzień,dwa i znów jest.
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Post autor: radek »

Mam rozumieć Beo, że miewasz bóle po obu stronach głowy. Myślałem, że to jest zawsze jedna zarezerwowana strona głowy od początku do końca kbg [oby ten koniec był jak najszybciej]. Ja również miewam takie swoiste gniecenie po mojej stronie - nieco rozchodzi sie nawet na środek. To taki tłumiony ból bez gwałtownych dźgnięć jak w przypadku ataku., lecz trwa to tylko w czasie epizodu 1 w roku.
P.S. Coś mi sie wydaje [ale nie chce zapeszać], że coś słabnie u mnie ból, co świadczy, że niebawem koniec mam na ten sezon.
Tego życzę Wam wszystkim.!!!
Pzdr
beata
Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2006, 14:08

Post autor: beata »

U mnie tylko po lewej stronie i tak jak wspomniała Bea, kłucie w czasie trwania ataków, po wyciszeniu kłucie ustaje.
Radek życzę ci z całego serca żeby to był koniec , ale u mnie ostatnio 2 razy bóle się wyciszały po czym zaraz wracały , dlatego nigdy nie jestem już pewna, choć kiedyś było tak że jak się wyciszały to był koniec na jakiś dłuższy czas, teraz już tak nie jest.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Post autor: Olek »

Halo wszystkim,

moja strona to tez jest Lewa strona od poczatku, po prawej nie mielem jeszcze nigdy ataku KBG.

Ale sa rozne odmiany i typy tak jak rozni sa ludzie, mamy jedna chorobe ale kazdy z nas na jednak swojego Klastra.

Pozdrawiam oraz bez bolesnego czasu
Olek
punk78
Nowka
Posty: 20
Rejestracja: 11 gru 2006, 20:16

Post autor: punk78 »

U mnie też jest to lewa strona.
Zauważyłem tez taka prawidłowośc, że im bliżej środka głowy (w obrębie tej lewej strony) tym ból jest silniejszy i trwa dłużej.
Jeśli boli mnie z lewej ale tak "z brzegu" jestem prawie pewien, że szybo minie i nie będę "walił" pięścią w ścianę :D
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Tak,boli mnie po obydwóch stronach,z tym że jeden epizod zawsze jedna strona od początku do końca.

Co jest z tą lewą stroną ... praktycznie każdego z nas klaster atakuje po niej? Jednak po moim klasterze widać,że on może sobie skakać.

Pozdro i Wszystkim zero bólu!
ptak1974
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2006, 00:23

Post autor: ptak1974 »

Witam Wszystkich!!! Ja miałem ataki tylko i wyłącznie po prawej stronie nigdy po lewej jak zauważyłem u większości z Was, po lewej stronie nawet nigdy mnie nie zaćmiło, a cierpie juz na to cholertswo od 15 lat
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

A propos tego stłumionego bóliku po klasterowej stronie-kiedyś lekarz mi zasugerował,że może mnie tam nic nie pobolewa,a tylko to psychiczne odczucie :roll:
Kolejny lekarz jednak obalił tę teorię po rozmowach ze mną. Problemem było odczuwanie go nie tylko podczas epizodów,stąd pewno przypuszczenie,że klaster tak mną wstrząsnął,nadwyrężył mi psyche,że już stale coś czuję.
Nadwyrężył to fakt ,ale mnie tam po prostu pobolewa i tyle. Jaki to ma związek z klasterem nie mam pojęcia,poza tym,że odkąd mam klaster ,mam i ten bólik.
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Post autor: Olek »

Halo,

Ten bol co Ty z Iza opisujecie zostal opisany, juz przed latmi przez prof. w Monachium oraz w roku 2006 byl artykul w Niemieckiej Gazecie Neurologicznej !!! :roll: To oznacza ze dla nas z KBG nic nowego ale dla lekarzy ...niekturych to nowosc i prubuja to na psychike zwalic. :cry:

Te bole egzystuja, pacjenci odczuwaja je roznie ,niektozy jako ucisk w miejscu ataku lub nawet tak zwane zimne ataki !!! :idea:
To znaczy maja obiawy lzawienia oka lub zapchanego nosa ale nie odczuwaja bolu jak przy normalnym ataku . :idea: :roll: :shock:

Zimne ataki KBG sa znane, to nie jest psychiczny nasz wymysl.

Na tych studiach w Aachen ( Niemcy ) stwierdzono ze klasterowcy odczuwaja bol i uczucie po stronie KBG szybciej jak normalnie. :lol: :shock: :roll: :wink:
pozdrawiam
Olek
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Noo,musiał to ktoś w końcu opisać,skoro tylu z nas go odczuwa.Dobrze wiedzieć,że jednak medycznie jest on udowodniony-zawsze można podedukować lekarza :twisted:
Oli,a pamiętasz nazwisko tego profesora monachijskiego i nazwę gazety? Jak tak,to podaj,bo jak edukować lekarzy ,to trza fachowo to robić 8)

Dodane po 2 minutach:

>Na tych studiach w Aachen ( Niemcy ) stwierdzono ze klasterowcy odczuwaja bol i uczucie po stronie KBG szybciej jak normalnie.<

Oli,przybliż temat :!:
Ból klasterowy,czy każdy,czy ten bólik??
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Post autor: Olek »

Halo Bea,

Opisze i napisze cos wiecej o tym jak mnie troche lepiej bedzie :cry:
czasowo mam 8 / 12 atakow i zednych checi na nic.

pozdrawiam
Olek :wink:
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

No wiem Oli :cry: Ściskam i dużo sił :!:
monika
Nowka
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2007, 12:04

Post autor: monika »

Witam!
U mnie zawsze to jest lewa strona. I po przeczytaniu poprzednich postów - wydaje mi sie, że jednak częściej klasterowe bóle pojawiają się po stronie lewej. Ciekawe czy ktos robił kiedyś takie statystyki:).
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Post autor: Aleko »

Kilkanaście lat temu,gdy zaczynała sie moja choroba to była lewa strona.Potem klaster przeniósł się na prawą i "mieszka" tam do dziś :( .
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Prawa czy lewa-wsjo rawno. Tak samo nachrzania :evil: Tylko ciekawe dlaczego skacze z jednej na drugą :?:
Ronin
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2007, 17:20

Post autor: Ronin »

Witam .

Mnie też boli prawa strona od paru lat i tylko prawe i lepiej żeby się nie przerzucał sie na lewą albo co gorsz a na całą. Pozdrowienia i nie dajmy sią. :lol:
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Zawsze boli tylko po jednej stronie,więc bez obaw-dwie strony na raz nie będą. Natomiast nie ma żadnej różnicy w odczuwaniu jak strona się zmieni-boli tak samo. Róznica u mnie jest tylko w początkach epizodu, gdy zaczyna się po prawej-dłużej to trwa po prostu.
koffers
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2007, 08:47

Post autor: koffers »

Witam
Nowo zdiagnozowany.

U mnie zawsze była lewa, od lat.
Historię i aktualną metodeę leczenia umieszczę jak najszybciej w odpowiednim wątku.
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Post autor: Olek »

Witamy koffers,

pozdrawiam
olek :roll:
ODPOWIEDZ