Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

KBG a laserowa operacja oczu

O wszystkim co związane z KBG
dominik847
Nowka
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:38

KBG a laserowa operacja oczu

Post autor: dominik847 »

Witam

Dawno tu nie zaglądałem ... bo mój klaster się lekko uspokoił ...
Ale mam do Was pytanie. W moim przypadku klaster odbywa się w lewym oku/oczodole i w tym roku mam również wadę chyba -2
Chciałbym się poddać operacji laserowej korekcji oczu.
Czy orientujecie się czy są jakieś przeciwwskazania jeśli chodzi o taki zabieg w stosunku do osób które cierpią na KBG ?

Pytam się bo jedna klinika która robiła mi wstępne badania ( mocno mi znieczulali oko kroplami ) to po tych badaniach bóle mi wróciły na jakieś 3 tygodnie i zastanawia mnie jak to się ma do laserowej korekcji oczu

Ktoś z Was co się boryka z KBG ma jakąś wiedzę na ten temat ?
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: KBG a laserowa operacja oczu

Post autor: piter »

Cześć. Przeciwwskazań chyba nie ma żadnych związanych stricte z Klasterowymi Bólami .
Sam chciałbym zrobić sobie operację i troszkę się dowiadywałem ale być może wszystkiego nie wiem bo temat odpuściłem ze względu na brak finansów na operację . Chociaż podobno jest coraz taniej :roll:
dominik847
Nowka
Posty: 13
Rejestracja: 27 cze 2015, 23:38

Re: KBG a laserowa operacja oczu

Post autor: dominik847 »

Pytam bo zdziwiło mnie że po wstępnych badaniach gdzie mi znieczulali kroplami gałkę oczną praktycznie na drugi dzień klaster powrócił ...
Wątpię żeby to był przypadek że akurat sobie sam przyszedł ...

Rozmawiałem z lekarzem później o tym to powiedział że to mogło być przez znieczulenie oka tymi kroplami
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: KBG a laserowa operacja oczu

Post autor: piter »

Może i nie przypadek któż to wie . A kropelki to jakiej marki ci zapodali i co tam w nich się znajduje ?
Przypomniało mi się apropo zakraplania choć troszkę może odbiegnę od tematu ...hmm rok bodajże 2001 ; ul. Tuwima ;30 pażdziernika około 9 rano ; szarówka ; deszcz ; zimno po zakropleniu oczu na okoliczność jaskry , której wcale nie miałem lecz wtedy jeszcze znachorzy nie wiedząc co mi dolega znajdowali u mnie wiele nieprawidłowości w organizmie usprawiedliwiając swój dyletantyzm co do Hortona . No więc zapierd...lam autkiem marki Żuk z plandeką ze Stasiem obok . Stasiu rdzenny podtarnowski aborygen miał wtedy ponad 100 kg wagi przy wzroście około 195 cm . Był jak dziecko i jak do rany przyłóż do chwili kiedy po zakropleniu ( nie mylić z zakropieniem ) nie zauważyłem przy szybkości 60/65 km/h świeżutkiego progu zwalniającego . Żuk jak to Żuk - poszybował , Stasiu jak to Stasiu rozpirzył głową podsufitkę i nijak nie zrozumiał , że mam oczy zakroplone . Wszelako nie chcąc mieć jeszcze podbitych oddaliłem się jedynie słuszną ścieżynką między garażami do GeeSu po flaszkę coby gdyby Stasiu przeżył wzlot i zechciałby przemówić ludzkim głosem - załagodzić sytuację . A Żuk ? wylądował jak dron :D . Łezka się kręci w nie zakroplonym oku na wspomnienie starych dobrych autek. No i Stasia oczywiście .
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: KBG a laserowa operacja oczu

Post autor: Olek »

Witam dominik,

myslisz ze po kroplach...? kiedy miales ostatni zut...? rok, qwartal lub miesiac.....? temu.
kiedy byl ostatni atak przed kroplami....?
wszystko jest mozliwe, moze krople sa trigerem....???
jakie podloze masz ze krople triguja atak lub nawet , nowy epizod...?

ciekawe takie spostrzerzenie, moze niekture leki wywoluja ataki i nowe episody...?
jezeli sa leki , a wnich zawarte substancje co nam pomagaja dlaczego nie moga byc takie co nam szkodza.

dominik, co by bylo wazne to wszystkie inne mozliwosci wykluczyc...! :roll:

ciekawe, ciekawe to jest. Co do operacji , samo Oko niema nic z KBG...! :oops:

pozdrawiam
olek
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: KBG a laserowa operacja oczu

Post autor: narcissus »

Olku, bo i nie ma. Wolałbym uniknąć, co prawda losu Juranda, coby się o tym definitywnie przekonać, ale zakroplenie, to chyba tylko zwyczajne zakroplenie, choćby nie wiem czym. Obstawiam przypadek. Piter, dziś już takich krążowników nie robią. Łezka się kręci. Zapach tapicerki skajowej i osobliwe ciepełko znad silnika niezapomniane.
titor
Nowka
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2009, 08:06

Re: KBG a laserowa operacja oczu

Post autor: titor »

Witam.
Od około 16 lat męczę się KBG.
Po dwuletniej przerwie, dwa tygodnie temu, ból powrócił. Na razie się rozkręca chociaż miałem już jeden porządny godzinny atak rzędu 7/10 w skali bólu.
W sierpniu 2015 roku miałem robioną laserową korekcję wzroku (wada z -4,5 dioptrii na +0,5 dioptrii). Jak na razie zero problemów ze wzrokiem w trakcie i po ataku. Kropelki różnego rodzaju także nie mają wpływu na ból.
Oko najbardziej narażone jest na uraz do 3 miesięcy po zabiegu. Goi się, więc nie można go nadwrężać. Wszelki wysiłek zwiększający ciśnienie oka może być problemem (np. podnoszenie ciężarów). Myślę, że jedyne zagrożenie mogłyby wywołać ataki świeżo po zabiegu i do tego nie bezpośrednio same ataki a złość i napięcie wywołane bólem (w szczególności jak już nie można nad sobą zapanować). Ktoś musiałby mieć jednak pecha żeby tak trafić.
Uważam więc, że nie ma przeciwwskazań i można śmiało "reperować" wzrok :)
ODPOWIEDZ