Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Klaster czy nie bo zwariuje!!!

O wszystkim co związane z KBG
lader3
Nowka
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:45

Klaster czy nie bo zwariuje!!!

Post autor: lader3 »

Zaczne od tego że pracuje w niemczech neurolog niemiecki stwierdził u mnie klastra przepisał leki które pomagały tzn Sumatriptan i Verapamil oraz zlecił tomograf komp. Objawy miałem książkowe, miałem bo klaster przeszedł po miesiącu lub po 2 tyg kuracji verapamilem. w tym tygodniu miałem termin na ten tomograf no i lekarz radiolog po badaniu zaprosił mnie do siebie i pokazał na zdjęciach 3 bodajże białe plamki na moim móżdżku i powiedział że to od tego mnie boli głowa co to jest może i mówił ale niezrozumiałem, na koniec stwierdził że mam zrobić test krwi. Tyle wiem z całej wizyty niestety.
Teraz pytanie spotkał sie ktoś z was z czymś takim czy to normalne przy tej chorobie ????
Pozdrawiam
Tlen zamówiłem ale niezdążyłem przetestować
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Klaster czy nie bo zwariuje!!!

Post autor: herman »

Odpowiem z mojego doświadczenia.
Rezonans mózgu wykazał u mnie tzw. ogniska demielizacyjne. Ogniska takie regenerują się i są zazwyczaj odpowiedzią na stan zapalny w obrębie płynu rdzeniowo-mózgowego. Kiedy ogniska nie ulegają regeneracji tylko zwapnieniu to mamy do czynienia ze stwardnieniem rozsianym.
Rezonans kręgosłupa wskazał na poważne uszkodzenia w okolicy szyjnej i 2 poziomową przepuklinę krążkową w odcinku lędźwiowym z wysięgiem zapalnym. Ten stan zapalny odbił się echem na mózgu tworząc dwa ogniska demielizacyjne (z czego jedno częściowo zregenerowane).
Jeżeli możesz, poproś lekarza, o skierowanie na rezonans magnetyczny kręgosłupa w odcinku szyjnym. Tam tkwi odpowiedź przyczyn Twojego klastra. Sprawdzone na osobie własnej.

P.S. - TAK ! On wrócił i będzie molestował z kręgosłupem ! :D :D
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Klaster czy nie bo zwariuje!!!

Post autor: wlodzimierz »

Dobrze że wróciłeś.Powitać po długiej nieobecności .Chyba się przychylę do twojej teorii odnośnie kręgosłupa ,ale to dopiero jak wykonam kolejne badania.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Klaster czy nie bo zwariuje!!!

Post autor: herman »

Dzięki Włodku za podjęcie tematu. Choćby celem wykluczenia ;) .
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Klaster czy nie bo zwariuje!!!

Post autor: wlodzimierz »

Dlatego się przychylam do twojej wersji bo;w styczniu 2012r miałem wypadek.Mocno nadwyrężyłem kręgosłup szyjny po uderzeniu głową o zagłówek.Od tamtej chwili nasiliły się bóle .Też mam zwyrodnienie kręgosłupa odcinka szyjnego .Mam zrobić rezonans i wtedy się przekonam.
ODPOWIEDZ