Foteliki

Czyli wszystko co nie związane z bólem.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik

Foteliki

Post autor: herman » 24 maja 2011, 23:42

Ostatnio nurtuje mnie problematyka dzieci w foteliku. Otóż syn mój pierworodny oraz pierwsza córka osiągnęli już wiek 11 oraz 10 lat. W przepisach jest, że dziecko ma jeździć w FOTELIKU do ukończenia 12 roku życia lub 150 cm wzrostu. Nie uważacie, że ktoś lekko przesadził ? Najciekawsze jest to, że jak skończy 12 lat to może jeździć na przednim fotelu. Jak się przyglądam synkowi to może i nie ma 150 cm wzrostu ale starego konia pchać w fotelik jakoś nie mam sumienia, tym bardziej, że spokojnie mieści się w pasach. Sprawdziłem i przepis o wożeniu dzieci w fotelikach do 12 lat w całej europie jest TYLKO w Polsce i Hiszpanii.
http://www.ramzes.wroclaw.pl/transport_ ... dzieci.php
Czy nie uważacie, że przepis ten jest głupawy ? Gdzie powinienem wysłać swój protest ? Do ministra sprawiedliwości społecznej, infrastruktury, sportu i transportu, pediatry czy najlepiej do opinii publicznej ?
Wiecie co jest najśmieszniejsze ? Szukam fotelika na 40kg wagi i jakoś nie znalazłem.
nie dyskutuj z idiotą ... sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

moje gg 5694314 ==> nie dotyczy cytatu powyżej ;-)

ola
Nowka

Re: Foteliki

Post autor: ola » 28 sty 2014, 19:46

jest glupawy, no ale co zrobić? z drugiej strony z Panem policjantem nie wygrasz, jak Cię zatrzyma i wlepi mandat. nasz kraj nie tylko w tym musi być "świętszy od papieża"

ola
Nowka

Post autor: ola » 18 mar 2015, 22:53

Szczerze mówiąc (pisząc) to mnie zmobilizowało i siedzę już od dobrej godziny i szukam fotelika do tej wagi. Jak na razie największy jaki znalazłam to Recaro Monza Nova 2 Graphite:

Obrazek
Obrazek
fot. http://www.agito.pl/foteliki-samochodow ... /5205.html

Wydaje się, że jest "dopasowany' do takich dużych dzieci (zdjęcia na to wskazują) - ale wiem z doświadczenia, że trudno wytłumaczyć, bądź co bądź już nastolatkowi, że musi usiąść w czymś "dla dzieci" :-) Nie wiem czy odważyłabym się jednak nie posadzić - wszak mandat "boli" nie mniej niż ból głowy. :oops:

ola
Nowka

Post autor: ola » 18 mar 2015, 22:54

no i zapomniałam dopisać że do 36 kg się nadaje

Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Kontaktowanie:

Post autor: Olek » 19 mar 2015, 03:44

witaj Herman,

u nas musza miec do 10-12 lat ale potem juz tylko takie poduszki a zeby mogla wyzej siedziec i pasowac w normalne pasy.

:roll: :roll: :roll:
„Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę, daj mi cierpliwość,abym zniósł to czego zmienić nie mogę i daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.” – Fredrich Christoph Oetinger

ODPOWIEDZ