Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

DOMENA

Ogłoszenia, sprawy administracyjne itd.
cyberus
Zainteresowany
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:43

DOMENA

Post autor: cyberus »

Prosze o propozycje nazwy domeny :) szczerze sam nei mam pomyslu takiego zeby pasowal :P wiec prosze o propozycje :)
Ostatnio zmieniony 04 cze 2008, 12:01 przez cyberus, łącznie zmieniany 2 razy.
midnight
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2008, 19:27

Post autor: midnight »

Hehe sprawdzalem jakie sa wolne, to wiekszosc o ktorych myslalem zajeta :(

IMO mogloby byc klasterowybolglowy.pl

to jest w sumie najbardziej oczywiste. ew. dwie domeny, ta powyzsza jako glowna i jakas krotsza, zeby bylo latwiej wchodzic (np. klasterowybg.pl albo cos takiego)

offtopic
w ogole to zastanawialiscie sie nad zrobieniem jakiejs nowej strony?

zeby nie bylo - wiem ile jest roboty z robieniem najprostszej strony, tym bardziej, ze materialy na niej nie sa szeroko dostepne (pewnie duzo bylo tlumaczone), ale dla osoby "z zewnatrz" strona nie wyglada zachecajaco... (troche jak z XX wieku wyglad :P poza tym nazwa po niemiecku, sporo bledow ortograficznych i mala przejrzystosc)

moze ktos ma znajomego, ktory sie tym zajmuje? zrobienie strony od podstaw to duze koszty, ale mozna by skorzystac z jakiegos darmowego szablonu... jak beda wakacje to popytam, niektorzy robia strony za darmo, zeby potem moc wpisac w porftolio

jest na przyklad taki system mambo (to chba przykladowa strona), ktory jest podobno latwy w instalacji. jak bede mial troche czasu wakacje to sie temu przyjrze :)

tak jak pisalem, szanuje ze ktos zrobil wszystko od podstaw, ale mysle, ze jakas prosta, przejrzysta strona bylaby b. pomocna :) my raczej niczego nowego sie nie dowiemy, ale 'nowe' osoby jak najbardziej :)

pozdrawiam.
cyberus
Zainteresowany
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:43

Post autor: cyberus »

http://www.klasterowybolglowy.org/ wykupiony na rok :) hehe nie mialem kasy na domene pl :P

edit : co do strony to moge zrobic , ale musze znalezc czasu troche:/
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Post autor: Pablo »

midnight pisze:jak beda wakacje to popytam, niektorzy robia strony za darmo, zeby potem moc wpisac w porftolio
cyberus pisze:co do strony to moge zrobic , ale musze znalezc czasu troche:/
Czy jakieś prace nad nową stroną są aktualnie prowadzone? Pytam bo rzeczywiście można by chociaż przenieść stronę na jakiś komercyjny serwer bez reklam. Zdaję sobie sprawę, że to trochę kosztuje, ale jeśli byłoby choć kilka osób zainteresowanych i gotowych pokryć koszty to nie wyszłaby duża suma. Ze swojej strony oferuję dużą cegiełkę :-) Jestem tu nowy i nie chcę wychodzić przed szereg, ale tak pomyślałem, że warto by było zrobić coś w tym kierunku :-)
cyberus
Zainteresowany
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:43

Post autor: cyberus »

server juz jest :P ten na ktorym jest forum :) a nad strona nie am kiedy praocwac:/ 10h dziennie w pracy siedze :P
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Post autor: Pablo »

cyberus pisze:server juz jest :P ten na ktorym jest forum :)
Rozumiem, chodziło mi jednak o serwer bez reklam, pewniejszy i mniej ograniczony :-) To forum, jak i strona, zawierają bardzo cenne materiały na temat KBG, które wykraczają poza wiedzę zdecydowanej większości lekarzy i pomyślałem, żeby choć trochę uwspółcześnić wygląd strony i np. zintegrować forum ze stroną.
cyberus pisze:a nad strona nie am kiedy praocwac:/ 10h dziennie w pracy siedze :P
Też to mam :-) ale może wspólnymi siłami... można wykorzystać któryś z istniejących darmowych CMSów. Najwięcej pracy będzie chyba z przenoszeniem materiałów, ale małymi kroczkami i może do końca roku da się to zrobić :-)
Jeśli będzie zielone światło, ze strony adminów i autora strony to mógłbym się za to zabrać... popytać znajomych... może ktoś by jeszcze się znalazł do pomocy. Tylko nie chciałbym samowolki robić dlatego proszę o Wasze opinie.
cyberus
Zainteresowany
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:43

Post autor: cyberus »

reklamy da sie wylaczyc za oplata :P co do servera jest spoko jak na cene 1,22:P

Kod: Zaznacz cały

# 350 MB całkowitej powierzchni
# 150 MB na MySQL
# 6 GB transferu miesięcznego
#  
# Adres w domenie *.lua.pl
# 1 baza danych MySQL
# 5 kont ftp
# 5 obsługiwanych domen
# 10 subdomen do utworzenia
# 5 kont/aliasów e-mail
# 10MB max rozmiar pliku
za domene place z wlasnej kieszeni tak ze jest narazie jeszcze pol roku ale przedluze moze za 1-2 miechy bo to tylko 9$ za rok

jesli chodzi o zlikwidowanie reklam to mozna zmigrowac na inna opcje hostingu :

Kod: Zaznacz cały

# 500 MB całkowitej powierzchni
# 200 MB na MySQL
# 10 GB transferu miesięcznego
#  
# Adres w domenie *.lua.pl
# 1 baza danych MySQL
# 10 kont ftp
# 15 obsługiwanych domen
# 20 subdomen do utworzenia
# 15 kont/aliasów e-mail
# 25MB max rozmiar pliku
#  
koszt 3zl miesiac czyli 36zl na rok wiec to nei duzo :)

co do strony to jesli mozesz to rob :) ja mam za duzo na glowie ostatnio :P
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Post autor: Pablo »

cyberus pisze:reklamy da sie wylaczyc za oplata :P co do servera jest spoko jak na cene 1,22:P
Za taką cenę to rzeczywiście spoko tylko ich regulamin mnie zaniepokoił :-)
cyberus pisze:co do strony to jesli mozesz to rob :) ja mam za duzo na glowie ostatnio :P
Rozumiem, w takim razie mógłbym się tym zająć. Zostaje jeszcze kwestia tego czy w ogóle bym mógł się tego podjąć bo nie wiem kto tu "rządzi" i decyduje. :-) Do kogo bym mógł się zwrócić z zapytaniem? Chodzi m.in. o ewentualny dostęp do plików na starym serwerze gdzie znajduje się strona. Zdaję sobie sprawę, że po napisaniu 7 postów mogę nie być jeszcze człowiekiem godnym zaufania, ale naprawdę chciałbym pomóc w kwestii strony na tyle na ile będę mógł.
cyberus
Zainteresowany
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:43

Post autor: cyberus »

olek chyba tylko ma dostep no i moze bea :) ja nie :P wiec ich pytaj:) wlasnie skonczylem swoj 11h dzien w pracy :P
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Gadać z Olkiem w sprawie dostępów wszelakich i miec na uwadze,że strona to i moje oczko w głowie! Techniczna strona strony-o cholerka,ale zabrzmiało :D -to nie moja domena.
Napisz jeszcze z 70 postów Pawel, to będziesz godzien zaufania :wink:
Awatar użytkownika
nadzieja
Przewodnik
Posty: 518
Rejestracja: 05 maja 2008, 12:07

Post autor: nadzieja »

Bea pisze: Napisz jeszcze z 70 postów Pawel, to będziesz godzien zaufania :wink:
bardzo dobry argument :)
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Post autor: Pablo »

Bea pisze:Napisz jeszcze z 70 postów Pawel, to będziesz godzien zaufania :wink:
Ten argument do mnie przemówił :-)
Bea pisze:(...) i miec na uwadze,że strona to i moje oczko w głowie!
A ten jeszcze bardziej :-)

W takim razie zaraz napiszę do Olka. Jeśli wyrazi zgodę abym się tym zajął to postaram się przygotować jakiś projekt w ciągu niedługiego czasu.
cyberus
Zainteresowany
Posty: 166
Rejestracja: 03 sie 2007, 22:43

Post autor: cyberus »

jak by co to postarams ie pomoc troche ale nie napewno:p dzisiaj polecialem 13 h w pracy i moze sie to powtorzyc:P
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Post autor: Olek »

Witajcie,

ja osobiscie niemam zadnych problemow z nowa strona. :lol: :lol: :lol:

Lecz jest to mozliwe a zeby ten nowy projekt mozna gdzies sprawdzic z wygladu, funkcji itd....? albo musi byc na serwerze??? i z na musimy wtedy zyc???? :roll: :oops: :wink:

Wszystkie wiadomosci musza byc wpisane na nowa strone oraz oznakowania i linki....! :roll: :wink:

Poza tym widze ze wszystki sie podoba pomysl.... czyli do roboty! :wink:

Pozdrawiam
Olek :shock:
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Ja tam chcialabym ujrzeć projekt. No i oczywiście ma tam znaleźc się wszysciutko!
Sie powtarzam,ale tak to juz jest,ze zdarza się nam z Olkiem byc jednomyslnymi :wink:
Jestem za nowym, bo zmiany/byle na lepsze :P / sa dobre, powiew świezości nam takze się przyda :)
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Post autor: Pablo »

Prace nad nową stroną trwają... aktualnie jestem w trakcie przenoszenia tekstów. Wykorzystałem dość popularny CMS - Joomla. Zalety są takie, że można dość szybko stworzyć estetycznie wyglądającą stronę; kod jest zgodny z panującymi standardami; w razie czego szybko można zmienić wygląd strony wgrywając nowy szablon; bardzo łatwo dodaje się nowe teksty... są też wady takiego rozwiązania, ale biorąc pod uwagę nasze potrzeby to wady można spokojnie pominąć :-)

Zarejestrowałem też i opłaciłem domenę http://klasterowy.pl Koszt niewielki, kilkanaście zł., ale to promocja za pierwszy rok, później już normalna cena za domenę .pl czyli 122zł. To był jedyny sensowny i krótki adres jaki przyszedł mi do głowy. Pierwszy człon 'KBG' w nazwie domeny to też duży plus jeśli chodzi o wyszukiwarki. Oczywiście do niczego nie jesteśmy zobowiązani i jeśli stwierdzicie, że jednak nie warto, to można z tej domeny zrezygnować. Jeśli chodzi o dalsze opłacanie domeny to mogę to wziąć na siebie, a jak powstanie Stowarzyszenie i znajdą się środki to wtedy Stowarzyszenie może już dalej to finansować.

Domena już działa i jeśli nie będzie przeszkód to za kilka dni pod tym adresem będzie można zobaczyć wstępną wersję nowej strony. Wtedy bardzo potrzebne mi będą Wasze uwagi i propozycje zmian, aby doprowadzić stronę do ostatecznego wyglądu :-)
Awatar użytkownika
Pablo
Site Admin
Posty: 152
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:16

Post autor: Pablo »

Prace nadal trwają, ale efekty już można zobaczyć na http://klasterowy.pl Zostało jeszcze kilka tekstów do przeniesienia i kilka działów do poprawy. Proszę o Wasze opinie, uwagi i sugestie.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Post autor: piter »

ładna , przejrzysta strona . Paweł dobra robota pozdrawiam dzięki
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Ja się z uwagami wstrzymam/ bo czasu nie mam na razie-dziecię kwili, a i niczego niepokojącego nie widzę :wink: / i napiszę,że cieszę bardzo, że wygląd strony będzie taki bardziej profesjonalny :) Oli moze sugerowac, opiniować itd. do woli :wink:
Dobra robota Paweł :) Dzięki!
Taka malutka sugestia, choc być moze wiesz o tym- co do znaczka HonCode- muszą byc przy nim odnosniki-linki do ich zasad i naszego certyfikatu!

No i spokojnie można poprawić- o ile się da- takie niedomagania językowe typu: Czy pomaga Tobie tlen? Lepiej zabrzmi: Ci
Szczególnie,że to na pierwszej stronie.

/Pod wszelakimi wahnięciami naszego jezyka ze strony na republice podpisuję się oczywiście ja :wink: /
Bea
Site Admin
Posty: 591
Rejestracja: 04 paź 2006, 23:51

Post autor: Bea »

Aaa, widzę ,że logo nam się zmieniło...Zastanawiam się,ze nie ma w nim zbyt dużo sugestii,ze tylko mężczyźni cierpią na kbg, a takie przekonanie pokutuje jeszcze do tej pory w przeróżnych info...Sama nie wiem, bo ten gośc nieźle wygląda na stronce...Co myslicie, a szczególnie Oli, co sądzisz biorąc pod uwagę, skąd mamy poprzedni znaczek?
ODPOWIEDZ