Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Częstotliwość

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
kinnikinnik
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2012, 13:19

Częstotliwość

Post autor: kinnikinnik »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Mam następujące pytanie, otóż mam większość objawów klasterowego bólu głowy, z jedną, jak mi się wydaje różnicą: otóż bóle pojawiają się bardzo rzadko, od trzech lat, jesienią, z tym że co roku maksymalnie 10 razy. Są pojedyncze - gdy rano mnie ból obudzi, a ja zasnę znowu lub przetrzymam i ból przejdzie - już nie wraca tego dnia, wraca dopiero po kilku dniach. Tylko jesienią bóle są bardzo silne, w innych porach roku w ogóle zdarzają się bardzo rzadko, ale jeśli już to tylko jeśli śpię bardzo długo, w dodatku wtedy nie atakują nagle tylko stopniowo, w związku z czym mogę wyjść szybko na spacer i jakoś zablokować dalszy atak. Czy w takim razie to może nie być klasterowy ból głowy? Jeśli chodzi o sam rodzaj bólu to jest raczej typowy - za okiem, silny, kłujący i świdrujący, przenosi się na brew, towarzyszy mu zatkany nos.
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Częstotliwość

Post autor: sawbona »

To może być klaster i może nie być :) Jeśli Ci zależy idź do neurologa..... Choć pewnie to klaster, tylko na początku swej dłuuuuuugiej drogi, niestety. Niemniej diagnozę musi postawić lekarza.
Awatar użytkownika
radek
Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: 11 gru 2006, 11:01

Re: Częstotliwość

Post autor: radek »

cześć, tak jak pisała sawbona -trzeba, aby lekarz potwierdził. tak czy inaczej każdy z nas odczuwa to inaczej, a częstotliwość też jest inna. może ci się wydawać że ty masz zbyt rzadko, wiec sie nie kwalifikujesz na kbg,ale jednak możesz. moja częstotliwość to 3-4 tygodnie jednym ciurkiem w ciągu roku i resztę mam spokojną. wstyd mi pisać, że to i tak dużo, bo sa tacy wśród nas, co mają ten potworny ból przez większość roku. życzę aby wcale nie bolało!!!!!!!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ