Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Stopień niepełnosprawności

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
midnight
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2008, 19:27

Stopień niepełnosprawności

Post autor: midnight »

Witam. Orientujecie się może czy KBG jest podstawą do przyznania stopnia niepełnosprawności na czas określony? Czy ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenia? (jakiś czas miałem przyznane z powodu innych dolegliwości, które się już unormowały, teraz jako "główną" chorobę wymieniony został właśnie zespół Hortona). Pozdrawiam.
midnight
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 18 lut 2008, 19:27

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: midnight »

A to przepraszam :)
(na swoje usprawiedliwenie powiem, ze wyszukiwalem na forum frazy 'stopien niepelnosprawnosci', ale akurat nie wystapila w tamtym watku)

Dzieki.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

TAK można.JEST to trudna droga.Wszystko zależy na jakiego orzecznika trafisz.Jedyną dobrą drogą jest odwołanie sie do LEKARZA BIEGŁEGO SĄDOWEGO.Ale i tu musisz być cierpliwy .U mnie trwało to 18 m-cy.Musisz przejść dużą ilość badań dodatkowych.ZUS ma nas daleko gdzieś chcą abys tylko płacil skladki a od siebie nic.Teraz trafiają się jednak Orzecznicy którzy mają jako taką wiedzę na ten temat.TYLKO DO NIEGO TRAF.Wtym jest cały problem.JA jestem na rencie ze względu na KLASTEROWE BÓLE GŁOWY HORTONA [częściowo niezdolny do pracy]. Jest to renta okresowa i co 2lata przedłużana.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

Już niedługo napiszę .16 marca staję na komisję w ZUS-ie.Zobaczę co tym razem wymyśli lekarz orzecznik ZUS-u.
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: herman »

na pewno coś wymyśli :(
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

herman pisze:na pewno coś wymyśli :(
Myślę że nie będą się mnie czepiać,chociaż to u nich nic nie wiadomo. Sadowałem ostatnio ZUS i mocno zabierają ludziom grupy oraz orzekają że nadaja się do pracy.To wszystko jest związane z brakiem pieniędzy w kasie ZUS.Szukają oszczędności.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

Jak już wcześniej pisałem wczoraj byłem na komisji w ZUS-e.Zostałem zaskoczony przez lekarza orzecznika ZUS -znał się na naszej chorobie.Wypytywał mnie o takie żeczy o które inni lekarze neurolodzy nawet nie zpytają.Wydał orzeczenie że jestem niezdolny do pracy do 31.03 .2013r.Przy dokonaniu ustaleń orzeczniczych uwzględniono;stopień naruszenia sprawności organizmu,rodzji charakter dotychczas wykonywanj pracy ,wiek i predyspozycje psychofizyczne.Tak to umotywował.Mocno analizował KT i EEG z funkcją angio.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: gnatek »

no to gratulacje :D miałeś dużo szczęścia , że na takiego gościa trafiłeś. świetny przykład dla innych by walczyli o swoje.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Stopień niepełnosprawności

Post autor: wlodzimierz »

gnatek pisze:no to gratulacje :D miałeś dużo szczęścia , że na takiego gościa trafiłeś. świetny przykład dla innych by walczyli o swoje.
Tak miałem szczęście,bo głupi zawsze je ma.Tylko w mojej wypowiedzi wkradl się błąd;powinno być EEG z funkcja video.
ODPOWIEDZ