Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Czy to klasterowy ból głowy?

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
adrian2901
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2015, 00:58

Czy to klasterowy ból głowy?

Post autor: adrian2901 »

Witam wszystkich. Od 10 dni borykam się ze strasznym bólem głowy - bolała mnie czasami głowa ale to co teraz przechodzę to katorga, znajomi nie wierzą ze tak boli i się trochę nasmiewaja ze sciemniam, bo jak może boleć głowa tyle dni i tak niby mocno.a jeszcze tamten tydzień to co 2 dzień Zwalnialem się z pracy bo nie dałem rady. Aha mam 23 lata.
Zaczęło się tak:
Przez pierwsze 7 dni bolało mnie zawsze kolo 9 rano czasami 11
8 i 9 dzień bolało mnie rano około 9 i około 21
Dziś 10 dzień i bolało mnie rano około 9 i dorwalo mnie teraz znowu, boje się ze o 21 będzie to samo.
Objawy jakie mam:
Zaczyna mnie tlic delikatnie z lewej strony w skroni i po około 5-15 minut ból jest juz nie do zniesienia,
Boli w skroni czasami przechodzi na oko.
Dodatkowo zależy od dnia raz oblewaja mnie poty szczególnie na twarzy, raz mam jakby opadnieta powiekę i
łzawi mi oko, trochę czasami dretwieje szczeka.
Czasami jeszcze gdy już mocno boli denerwuje mnie światło,
I także kilka razy np. gdy kucalem i wstawalem to mnie zachwialo jakbym równowagi nie mógł złapać.
Tabletki typu ketonal nie pomagają.
Ból mam zawsze tylko z lewej strony.
Bylem u lekarza odpłatnie w angli, stwierdził że to moze być migrena i polecił sumatriptan (2 tab.50mg-8funtow)
Jeśli zazyje go gdy bol jest jeszcze nie wypełni to pomaga po 10 minutach jeśli trochę później to po około pół godzinie.
Ataki utrzymują się zwykle około 1 godziny.
W ciągu dni są tez mniejsze ataki ale bol jest sto razu łagodniejszy i trwa kilkanaście minut.
Kontaktowałem się mailowo z tym lekarzem to stwierdził że jednak jak na migrene to za długo trwa i żebym zrobił tomograf.Zacząłem szukać i znalazłem klasterowy bol glowy.
We wtorek wybieram się do polski na badania i tomografie, ponieważ angielska służba zdrowia doprowadza ludzi ale do grobu,
na pogotowiu dowiedziałem się ze tylko głowa mnie boli i mogą mi dać tabletkę przeciwbólowa, a GP( polski rodzinny) jestem dopiero w trakcie składania dokumentów.
Niestety po tylu dniach z bólami jestem juz wy meczony...

Co wy o tym sądzicie? Czy mnie też to dopadło?
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Czy to klasterowy ból głowy?

Post autor: Olek »

Witam Adrian,

jak sie to czyta to morzna wyczytac troche paniki ....? :oops: :cry:
na KBG sie nie umiera....! Strasznie boli lecz poza tym , niema nic a zeby zagrazalo twojemu zyciu...!
lecz przyczyn bolu glowy moze byc bardzo duzo...! dlatego musisz pujsc do lekarza i zrobic badania..!!!

Aby postawic Diagnose musza byc inne mozliwe choroby wykluczone...!!!!
Diagnoze moze tylko i wylacznie postawic lekarz med. :wink:

Ty juz masz Sumatriptan 50mg co tobie pomaga i lagodzi bol...! 4 Pfund
Ja biore zastrzyk co kosztuje 38 Euro. i tez lagodzi bol.

Kup sobie zeszyt, i pisz notatki za kazdem atakiem bolu.
Godzina , czas trwania ataku, jaka sila bulu, wziles jakies leki jak szybko pomoglo lub nie pomoglo
co za obiawy masz przy danym ataku....itd....itd im wiecej informacji
tym lepiej dla ciebie i lekarza :roll: :roll: :roll:
adrian2901 pisze:Kontaktowałem się mailowo z tym lekarzem to stwierdził że jednak jak na migrene to za długo trwa
tego nie rozumie....? migrena trwa nie kiedy i do 5 dni.....! jeden atak :oops: Ty piszesz ze ataki trwaja okolo 60 min u ciebie.

Zrob badania.....!
Prowadz kalendarz...!
i pisz jak idzie ropoznanie i leczenie u ciebie dalej.
Pozdrawiam serdecznie i zycze szybkiego rozpoznaia
Olek
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: Czy to klasterowy ból głowy?

Post autor: Liliana »

Witaj Adrian :)
Kilka objawów mam podobnych, ale np. światłowstręt występuje u mnie nawet przy ćmieniu. Oko przymyka się samo. Zastanawiałam się nawet jak to jest z tym objawem "opadającej powieki"... Według mnie następuje przymykanie, bardziej czy mniej świadome, ale jednak przymykanie, a nie opadanie.
Drętwienia szczęki nigdy nie miałam, w trakcie ataku bolą mnie wszystkie zęby, w dolnej i górnej szczęce, prawostronnie.

Adrianie, zachwiania równowagi po gwałtownym wstaniu z pozycji w kucki to tylko objaw hipotonii ortostatycznej, można zemdleć, ale nie ma to nic wspólnego z KBG. Tak się dzieje gdy, najprościej mówiąc, ciśnienie jakie miałeś w pozycji w kucki nie zdążyło się wyrównać gdy wstałeś.
Najważniejsza, jak Olek zawsze mówi, jest wizyta u lekarza i badania, które pozwolą postawić diagnozę. Przed postawieniem diagnozy możemy sobie tylko gdybać...

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Czy to klasterowy ból głowy?

Post autor: sawbona »

Witaj,

tak czytam, czytam i wychodzi mi, że spotkałeś na swojej drodze Pana Hortona ( dla nie kumpli Klasterowe Bóle Głowy). Ale oczywiście KONIECZNIE musisz mieć postawioną diagnozę przez kompetentnego neurologa. Czyli, po pierwsze - napisz skąd jesteś. Tutaj są ludzie z całej Polski ( a także spoza niej), więc ktoś zapewne będzie mógł polecić ci dobrego lekarza. Oczywiście zapisuj - tak jak radzi Olek - swoje ataki - przyda się to bardzo u lekarza. Póki co nic więcej pomóc nie możemy. Lekarz - diagnoza- dobór leczenia (choć to nieodpowiednie słowo) i tyle. Pewnie ten rzut jeszcze będziesz musiał przecierpieć. Do następnego - o ile taki się pojawi - lepiej się już przygotować. Ale to możesz zrobić tylko z lekarzem. Póki co trzymaj się dzielnie
ODPOWIEDZ