Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Cinie 100mg

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
Awatar użytkownika
e-Rzecznik
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:22

Re: Cinie 100mg

Post autor: e-Rzecznik »

Naszym zadaniem jest budowanie świadomości społecznej oraz wszelka pomoc w uzyskaniu informacji. Staramy się odpowiadać na pytania pojawiające się na forach internetowych, istnieje również możliwość zadawania pytań ekspertowi tu na forum , ekspert odpowie w ciągu 48h.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Cinie 100mg

Post autor: piter »

Ze świadomością i do tego społeczną to u Nas w zasadzie wszystko działa prawidłowo :) .
Czyli pozostają pytania.
Otóż i pierwsze pytanie do eksperta ; Czy mają państwo ofertę dla Nas odnośnie leków zawierających Tryptany w formie iniekcji podskórnych ? Jeśli tak to proszę podzielić się z Nami w/w ofertą.
Oferujecie państwo wszelką pomoc w uzyskaniu informacji , więc z góry już dziękujemy za wyczerpującą odpowiedź.
Awatar użytkownika
e-Rzecznik
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:22

Re: Cinie 100mg

Post autor: e-Rzecznik »

Pytanie zostało przekazane lekarzowi odpowiemy w ciągu 48h, prosimy o cierpliwość:)
Awatar użytkownika
e-Rzecznik
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:22

Re: Cinie 100mg

Post autor: e-Rzecznik »

Odpowiedź eksperta:
" Naszym zadaniem nie jest reklamowanie leków na forach internetowych. Lekarze specjaliści mają wiedzę i wszelkie informacje na temat formy oraz dawkowania leków przeciwmigrenowych. Neurolog po zdiagnozowaniu pacjenta decyduje o postaci w jakiej lek będzie podany . Farmaceutyki tego typu są dobierane indywidualnie po przeprowadzonym wywiadzie oraz ewentualnych badaniach wykluczających inne pochodzenie bólu."
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Cinie 100mg

Post autor: piter »

Nie interesuje Nas reklamowanie leków. Tryptan to substancja czynna stosowana w leczeniu bólów . Czy tak trudno zrozumieć pytanie ?
Bardzo dobrze , że lekarz specjalista ma wiedzę i wszelkie informacje na temat dawkowanie leków przeciwmigrenowych ale to jak gdyby nas mało interesuję , odnosząc się do Naszego schorzenia.
Faktycznie mordka sympatyczna ale z rozumieniem tekstu i świadomością społeczną troszkę do tyłu :)
Szawel
Nowka
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:10

Re: Cinie 100mg

Post autor: Szawel »

W całej rozciagłości zgadzam sie z wypowiedzia Pitera. Pytanie było proste . Czy firma posiada w swej ofercie leki z Tryptanami w postaci inekcji. Nie trzeba być lekarzem ani farmaceutą aby wiedzieć że zastrzyk działa szybciej niż tabletka , a przy tak bardzo intensywnych i mocnych bólach głowy czas jest bardzo ważnym czynnikiem.Nikt z nas ani w Polsce ani poza jej granicami nie jest w stanie zakupic sobie tego leku bez recepty i zlecenia lekarza prowadzacego. Pytanie było krótkie i treściwe a odpowiedż lakoniczna i bezsensowna.
Awatar użytkownika
sawbona
w Temacie
Posty: 254
Rejestracja: 13 gru 2006, 09:08

Re: Cinie 100mg

Post autor: sawbona »

A nie macie chłopcy wrażenia, że jakaś firma - w tym wypadku e-Rzecznik (Polpharma) wynajął albo firmę albo po prostu pracownika z agencji pracy tymczasowej, która ma za zadanie i tu cytat:

"Jestem oficjalnym przedstawicielem firmy Polpharma,prowadzimy na forach internetowych kampanię informacyjno-edukacyjną." I to jest sendo wchodzenia na forum......

Zbadają potrzeby rynku, przełożą to na analizę i może coś zaczną produkować.....może. Zaoferowany lekarz, który odpowie na pytania zapewne dorabia sobie na zlecenie i niekoniecznie chce się wdawać w szczegóły akcji. Bo on ma zapewne tylko odsyłać nas- innych forumowiczów, na innych forach - do lekarzy specjalistów - którzy przepiszą nam leki - jakże by inaczej - sygnowane znakiem firmowym Polpharmy.

A trudne pytania Piter to Ty sobie możesz zadawać nam, ewentualnie zaprzyjaźnionemu neurologowi a nie pańci/ chłopcu po drugiej stronie ekranu.....


Nie ma czym głowy zajmować :) już je mamy zajęte :)
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: Cinie 100mg

Post autor: piter »

.....wiem sawbona ,wiem to wszystko i małym rozumkiem pojmuję . Ale gnatek tak ładnie zaczął z tą mordką , że zachciało mi się popisać i zaprzyjaźnić. . Zatęskniłem ciut do możliwości małego precedensu ze strony wszystkich pod pseudonimem " e- rzecznik " .Wszak czasem i komputery potrafią być ludzkie - a nuż bunt ?.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Cinie 100mg

Post autor: gnatek »

wydaje się, że pancia/chłopiec, mimo sympatycznej mordki ewidentnie coś kręci.
piter , radzę Ci odkochaj się jak najprędzej :)
Awatar użytkownika
e-Rzecznik
Nowka
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2012, 16:22

Re: Cinie 100mg

Post autor: e-Rzecznik »

Celem kampanii Polpharmy nie jest reklamowanie produktów które ma w ofercie a pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na pytania dotyczące problemów zdrowotnych,staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników w ramach obowiązujących nas zasad komunikacji.
Aleko
Site Admin
Posty: 456
Rejestracja: 13 cze 2007, 23:59

Re: Cinie 100mg

Post autor: Aleko »

No i teraz wszystko jasne... :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Awatar użytkownika
herman
Przewodnik
Posty: 547
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:16

Re: Cinie 100mg

Post autor: herman »

Trochę się spóźniłem z tą odpowiedzią ale pan/i rzecznik tak pięknie pisał o pomocy w odpowiedzi na pytania dotyczące problemu. Ja mam takie pytania:
1. Źródło klastrowych bólów głowy.
2. Jak klastra wyleczyć.
3. Ile to będzie kosztowało, a przepraszam, to już nie pytanie zdrowotne.
Na pozostałe pytania znam już odpowiedź (a swoją drogą na pierwsze też znam odpowiedź ;) ).
Wali93
Nowka
Posty: 23
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:20

Re: Cinie 100mg

Post autor: Wali93 »

Podzielę się swoim doświadczeniem.

Wiem, że nie zaleca się brać CINIE profilaktycznie - ale ja to robiłem pod stałą kontrolą lekarza.
Ataki u mnie występują w stałych porach ok. 4 razy dziennie. Czasami więcej, czasami mniej.

I zawsze zażywałem CINIE 50mg przed godziną kiedy miał wystąpić atak. Wstawałem o 5, żeby ataku nie było o 6 czy 8 rano. Potem koło 10-11. Później koło 17. I ostatnią dawkę zawsze ok 21-23. Na mnie zadziałało. Dodatkowo leczę się LITEM, biorę już 2 tyg. Dziś wziąłem dawkę rano. O 11 już nie - i ataku nie ma. Chyba LIT działa.

Nie przekroczyłem nigdy 200 mg Cinie na dobę. Cena w stosunku do IMI - rewelacja. Polecam najpierw spróbować z 50 mg niż 100 mg.
Ja kupuję zazwyczaj 2 opakowania (12 szt) 100 mg, które później dziele na połówki. Wychodzi mi 24 tabletki za 120 zł. Starcza mi na ok. 6 dni

Oczywiście jeśli się postarałem to atak sam wywołałem na własne życzenie, np. spałem o wiele za długo. W konsekwencji budziłem się z atakiem.
Mimo wszystko atak mijał po 15-25 min. Biorąc pod uwagę, że ostatnio ataki trwały nawet 70 minut to efekt był ok.
ODPOWIEDZ