Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Czy to ból klasterowy ?

Masz pytanie, zadaj je tutaj.
Zyyyy
Nowka
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2014, 20:53

Czy to ból klasterowy ?

Post autor: Zyyyy »

Witam!
Mam na imie Grześ jestem 20 letnim studentem od kilku lat 3 może więcej, miewam bóle głowy które koncentruja się tylko na jednej ze stron głowy, zyły na skroniach pogrubiaja się i są wyraźnie widoczne, łzawią mi oczy. Najeczęsciej przed samym bólem głowy pojawia się ból zęba. Wizyta u lekarza podczas pierwszego razu zakończyła się zdiagnozowniem zapalenia spojówek, ból był nie do zniesienia, zwijałem się z bólu na łózku uderzając w skroń. Kolejne ataki bólu nie są już tak mocne ale uniemożliwiaja mi normalne funkcjonowanie , nie jestem w stanie skupić się na czymkolwiek leki przeciwbólowe tylko uśmieżaja ból ale nie sprawiaja że znika. Oglądałem wiele filmów na których ludzie doznawali ataków bólu klasterowego lecz moje ataki nie są aż tak bolesne , nie wierzę że mam aż tak dużą tolerancje na ból. Bóle pojawiają się w różnych porach czasami 2 razy w roku czasami więcej. Moje pytanie brzmi czy to może być ból klasterowy? Nie wiem co robić , gdzie się zgłosić z moim problemem... Zadawajcie pytania będę starał się jak najszybciej na nie odpowiadać , nie jestem w stanie opisać wszystkie co doswiadczam w czasie tych ataków bólu bo nie wiem co jest istotne, co świadczy o tym że to ból klasterowy. Z góry dziekuje za każdą odpowiedź !
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Czy to ból klasterowy ?

Post autor: Olek »

Halo Grzesiu,

co ja bym tobie doradzil.....! to kalendarz atakow i episodow. wazne nie tylko dla lekarza lecz tez dla ciebie.
Diegnoze moze tobie tylko dac lekarz nie ja lub inny z Forum. Naj lepiej lekarz facowiec NEUROLOG jaka Klinika
jest w twoich okolicach....? Na stronie: http://klasterowy.pl/ znajdziesz kalendarz bolow oraz Test wydrukuj i wypelnij
im wiecej informacji dostarczysz lekarzowi tym lepiej moze okreslic twoje schorzenie :roll:

Wazne jest wykluczenie innych przyczyn twoich bulow, niz postawa szybkiej diagnozy....nie my potrzebujemy
informacje tylko twoj lekarz im wiecej i dokladniejsze tym lepiej dla niego i dla ciebie.

Jezeli pacjent z lekarzem swego zaufania wspulnie pracuja jest mozliwa szybka i efektywna pomoc.

Masz dalsze pytania to pisz, to tez pomaga oczywiscie duchowo.

Pozdrawiam i bez bolesnego czasu
olek

Rozpoznania, diagnozy i dobór leków należą tylko i wyłącznie do lekarzy!!!
Eksperymenty z lekami na własną rękę zagrażają zdrowiu i życiu pacjenta!!!
Zyyyy
Nowka
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2014, 20:53

Re: Czy to ból klasterowy ?

Post autor: Zyyyy »

Po pierwsze dzięki Olek za szybką odpowiedź.
Byłem dziś w przychodni u lekarza rodzinnego i zostałem kompletnie zignorowany, strasznie irytująca sytuacja . Ja mówię że mnie boli głowa a pani "doktor" zaczęła mnie osłuchiwać :o. Tlumaczyłem że ten ból powtarza się kilka razy w roku, że nie pozwala mi normalnie funkcjonować dokłądnie wskazywałem centrum bólu. A dostałem tylko karteczke z nazwą leku przeciwbólowego chociaż mówiłem że te leki mi nie pomagają. Nie dostałem skierowania do żadnego specjalisty... Chyba jedynym wyjściem jest wizyta u neurologa prywatnie na ktora bedę musiał zacząć odkładać bo mnie nie stac żeby od tak wyłożyć tyle pieniędzy. Może ktoś poleci mi dobrego neurologa województwo kujawsko-pomorskie.
wlodzimierz
Zainteresowany
Posty: 212
Rejestracja: 04 lut 2010, 18:14

Re: Czy to ból klasterowy ?

Post autor: wlodzimierz »

Żaden lekarz rodzinny nie robi Ci laski ,żeby wydać skierowanie do specjalisty.Idź jeszcze raz do lekarza i domagają się skierowania do neurologa.Im szybciej Cie z diagnozuje neurolog tym lepiej dla Ciebie.Nie odwlekaj wizyty u specjalisty.W Polsce specjaliści nie SA platni jeśli jesteś ubezpieczony. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: Czy to ból klasterowy ?

Post autor: Olek »

Witaj Grzesiu,

jak pisalem miedzy pacjentem a lekarzem musi byc zaufanie ...! nie sympatia lub milosc..! :roll: :oops:
lecz to tez nie przeszkoda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wlodzimierz, odpisal tobie dla mnie bardzo dokladnie jak masz postapic...! tak i nie inaczej.

Pacjent ma prawa..!!! jak jest ubespieczony ! lub placi prywatnie lecz lekarz nie moze traktowac pacjenta
jako pacjenta i innego pacjenta jako nie pacjenta...! Napisales ze jestes nie zadowolony z odwiedzin i konsultacji lekarza.
Dlaczego jestes nie zadowolony...? Wina lekarza ...? lub twoja wina...?

Jak to jest jak jestes glodny, i ktos inny nie odlubie tobie jajka to on jest winny tem ze ty jestes glodny ..?bo tobie nie
odlubal skorupki z jajka albo jestes ty dalej winny bo sobie nie obdlubales jajka...? :?: :?: :?: :roll:

Jak lekarz lub Lekarka nie umie to do innego lub innej...! Ja szukalem 5 lat lekarza...! latalem od lekarza do lekarza :oops:
a ten co postawil ostateczna diagnoze dal mi komentarz......................

Teoretycznie u mnie mozna bylo diagnoze postawic przez Telefon...! TEORETYCZNIE :oops: :oops: :oops: 5 lat
Bolu, operacji, Stresu i meki.....!

Tak jak Wlodzimierz napisal jutro do tej samej lekarki i skierowanie do Neurologa.....! jak tobie nikt nie poleci jakiegos
to bym szukal najblisze wielkie miasto z wiekszym szpitalem lub Klinika....!województwo kujawsko-pomorskie. mnie nic nie mowi.

Sorry, jak napiszesz Warszawa, Torun, wroclaw, Katowice lub poznan to mam wyobrazenie na mapie :wink:

Grzesiu, ty musisz walczyc o swoje.....Twoje prawa..!!!

Pozdrawiam i czakam na widomosc ze masz przekaz do neurologa.
Olek :oops: :roll:
ODPOWIEDZ