Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Witam

Napisz parę słów o sobie.
Edyta

Witam

Post autor: Edyta »

Choruję na KBG od 20 lat i nie miałam pojęcia ,że tak dużo ludzi na to cierpi.
Moje bóle pojawiają się od pięciu lat raz w roku na jesień i trwają do sześciu tygodni. Wcześniej pojawiały się dwa razy w roku wiosna i jesień.
Mój lekarz twierdził,że mam książkowe objawy choroby Hortona i na moje szczęście pojawiają się już raz w roku. Brałam POLPRAZOL+PABI-DEXAMETHASON i KALIPOZ. Smarowałam połowę twarzy żelami chłodzącymi z środkami przeciwbólowymi i mrożącymi. Odgniatam dziąsła paznokciem by zmniejszył się ból. A teraz cierpią dziąsła. Właśnie zaczął się etap bólu i mam ochotę odrąbać sobie głowę.
Badanie MR głowy wykazało tylko drobne ognisko naczyniopochodne lewego płata czołowego. Lekarz twierdzi,że to nie ma nic wspólnego z bólami głowy.
Niestety mój lekarz wraca za tydzień nie mam lekarstw muszę to przetrwać.
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Witam

Post autor: gnatek »

w takich sytuacjach, warto wcześniej wprowadzić w temat lekarza pierwszego kontaktu i od niego wyszarpnąć receptę i L4.
o ile oczywiście uważasz, że dotychczasowa metoda w Twoim przypadku sprawdza się.
a jakie masz doświadczenie z tryptanami ( np. imigranem) ?
no i pociesz się, że bywają rzuty po 6 m-cy , a niektórzy mają chronika :(
ciepło pozdrawiam i zostaw w spokoju te dziąsła :D
ODPOWIEDZ