Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

Witajcie!

Napisz parę słów o sobie.
Hanniballlek
Nowka
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2017, 17:59

Witajcie!

Post autor: Hanniballlek »

Cześć. Mam 25 lat i jestem z Poznania. Klastry zaczęły się u mnie jakoś po 18 roku życia. Trwały aż do 2014 roku i teraz znowu dały się we znaki (dzisiaj miałem prawdziwe podwójne, prawie 3 godzinne combo z wyciekiem z oka i nosa) więc postanowiłem tutaj dołączyć :) Przez kilka lat nie wiedziałem, że to klasterowy ból głowy. Lekarz rodzinny twierdził "jak boli, to brać ibuprom, to ból na tle nerwowym". Po 2-3 latach zrozumiałem, że to nie do końca tak, jak mówił pan doktor więc sam sobie zdiagnozowałem chorobę dzięki internetowi. Ataki u mnie zaczynają się wraz z początkiem lipca i trwają 2-3 miesiące. Na początku niegroźnie (do 30 minut -kawa, pączek potrafią pomóc) ale potem robi się dramat. Jestem na tyle zawzięty, że nie biorę żadnych lekarstw, tlenów itd i po prostu sobie czekam aż przejdzie, myśląc o czymś przyjemnym. W 2014 roku myślałem, że mam spokój. Zrobiłem listę triggerów, uważałem ze snem itd i objawy się później nie pojawiły. Aż do teraz. Za chwilę znów zrobię tę samą listę- ścisła dieta, 0 alkoholu, 8 godziny sen bez drzemek i zobaczymy :)

Ale przy okazji, chciałbym się Was zapytać jakie macie wrażenia z wyjazdów w trakcie trwania klastrów? Ja np miałem lekkie ataki na początku lipca. Ale tydzień byłem nad morzem (jadłem wszystko, piłem piwo, mocniejsze trunki) i nic mi nie było. To samo z wyjazdami zagranicznymi. Nic mi wtedy nie dolega. Czy tylko ja tak mam, czy ktoś posiada podobne odczucia? Jeśli tak to proponuję wspólną emigracje nad morze śródziemne aby się dłużej nie męczyć :D

Jeszcze raz Cześć wszystkim :)
Awatar użytkownika
gnatek
Przewodnik
Posty: 994
Rejestracja: 26 paź 2008, 19:42

Re: Witajcie!

Post autor: gnatek »

hejka :)
nad Bałtykiem, to się to nie sprawdza :( ale Śródziemne, kto wie ?
choć wśród Włochów, też sporo klasterowców. trzeba by obczaić Greków i inne pobliskie nacje.
i pogadać w NFZ-cie, może nam jakieś sanatorium zrefundują :P
ODPOWIEDZ