Osoby, które zadeklarowały członkostwo w Stowarzyszeniu Chorych na Klasterowe Bóle Głowy, prosimy o opłacenie składki członkowskiej (60zł) za rok 2024.
Stowarzyszenie Chorych na Klasterowe Bóle Głowy
Bank PKO BP - Nr 93 1020 4391 0000 6102 0157 5935
Tytułem: składka członkowska 2024
Uwaga! Jeśli wpłacacie składkę w czyimś imieniu, z czyjegoś konta lub wpłacacie na poczcie, wpiszcie w tytule wpłaty imię i nazwisko osoby, której wpłata dotyczy.

wynik EEG

Napisz parę słów o sobie.
pb10000
Nowka
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2016, 14:06

wynik EEG

Post autor: pb10000 »

dzien dobry Wszystkim
zdiagnozowano u mnie 7 lat temu bóle hortonowskie głowy. Objawia się potężnymi bólami prawej strony głowy ze skumulowaniem w okolicy skroniowej i oczodołu prawego. Wykonałem kolejny raz badanie EEG. Opis jest nastepujacy: Prosze o opinie na temat tego opisu:
Zazywam gabapentin teva 400mg :
Badanie w czuwaniu. uklad elektrod 10/20. Stymulacje: FS-fotostymulacja , HW-hiperwentylacja.
Czynnosc podstawowa to miernie regularny rytm alfa oczestotliwosci 10,3 Hz i amplitudzie do 40 uV. Skapa czynnosc szybka beta w okolicach przednich. W okolicach skroniowych nieliczna domieszk fal theta 7 Hz nisko napieciowych. Fotostymulacja lekko tlumi amplitude zapisu w czasie serii blyskow. Hiperwentylacja prowokuje pod jej koniec kilkakrotne napadowe uogolnione serie fal theta 6-7 Hz z falami ostrymi o czasie trwania do 5 sek dwuskroniowe. Po zakonczeniu HW zmiany dosc szybko ustepuja. Reakcja zatrzymania obecna.
Orzeczenie:
Czynnosc spoczynkowa i w FS w granicach normy., w trakcie HW poza granicami normy z miernie nasilona niespecyficzna odpowiedzia napadowa uogolniona pod koniec HW.
Awatar użytkownika
piter
Przewodnik
Posty: 686
Rejestracja: 12 lis 2006, 09:05

Re: wynik EEG

Post autor: piter »

Witaj.
Nie zajmujemy się tu na forum weryfikacją badań a w szczególności ich opisem do danej jednostki chorobowej .
Jeśli nie masz aktualnie ataków Hortona - serdecznie zapraszam do lektury naszych postów .
Znajdziesz jeśli będziesz chciał wiele odpowiedzi i pewnie też nasunie ci się sporo pytań .
Podziel się nimi z nami ; ale jeszcze raz powtarzam nie proś nikogo o próbę interpretacji Twoich badań.

P.S gabapentyna ( rzuciłem to w cholerę już 5 lat temu ) jak i starsze pomysły z kwasem walproinowym , których przyjąłem kilogramy kiedyś dawno w niewiedzy tylko zniszczą twój organizm .
Ile tego bierzesz ?
Awatar użytkownika
narcissus
Zainteresowany
Posty: 235
Rejestracja: 23 lis 2015, 15:29

Re: wynik EEG

Post autor: narcissus »

Witaj, PB! Pytasz o wynik EEG w odniesieniu do KBG. Większość chyba tu miała robione EEG, z którego niewiele dla nas chorych wynika i trudno byłoby wykazać tu jakiekolwiek przełożenie nawet specjaliście neurologowi jak sądzę, co dopiero nam. Nie wiązałbym tym samym zapisu EEG z Hortonem specjalnie, skoro twój lekarz pozostawił cię w niewiedzy i pytasz tutaj. Jednak skoro wykazuje jakieś nieprawidłowości należałobyby dopytać o nie konkretnie neurologa. Co do GABA, nie wiem, ale skoro Piter nie poleca... Pozdro PB.
Liliana
w Temacie
Posty: 390
Rejestracja: 29 gru 2014, 14:12

Re: wynik EEG

Post autor: Liliana »

Witaj pb10000 :)
Nie jest dla mnie zrozumiałym dlaczego chciałbyś się skazać na opinie forumowiczów, na temat interpretacji tak ważnego badania mózgu?
Często jest tak, że mądry lekarz, z bardzo mądrym wyrazem twarzy, bardzo mądrym i bardzo fachowym językiem, przekazuje nam ogromnie mądre informacje na temat stanu naszego zdrowia.
Pacjent słucha i mądrze potakuje głową.
Wychodzi z gabinetu, ma przerażenie w oczach, a mózg mu się lasuje. Nic nie zrozumiał, ale usłyszał TAKIE RZECZY, że to na pewno nie wróży nic dobrego...
Masakra jakaś! :evil:
Jeśli jadę do mechanika z moim Unem ( :wink: ), a on zaczyna mi bardzo mądrze tłumaczyć, swoim fachowym językiem co się stało w moim czołgu to, przerywam mu grzecznie i proszę żeby mówił do mnie "ludzkim językiem". A najlepiej, jak do dziecka; DUŻYMI, DRUKOWANYMI LITERAMI. W przeciwnym razie pan straci czas, a ja i tak nic nie zrozumiem.
Każdemu lekarzowi jak i mechanikowi należy zadać trzy podstawowe pytania:
-co to jest?
Po ZROZUMIENIU ODPOWIEDZI:
-czym to grozi?
-jak to wyleczyć/naprawić?
Można jeszcze jedno:
-dlaczego tak dużo kosztuje? :)

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Olek
Site Admin
Posty: 999
Rejestracja: 04 paź 2006, 13:28

Re: wynik EEG

Post autor: Olek »

Witaj,

stwierdzono u ciebie ze masz, przeplyw prondow, i sygnaly eletryczne muzgu zostaja przekazywane.....! :roll:

Naj wikszym wynikeim z tego jest to ze niema niec mechanicznego w glowie, i nie czeba smarowac. chodzi elektrycznie jak
computer......

Lekarz tobie to wszystko opisal i wytlumaczyl..... :roll: nie zrozumiales o co chodzi , dlaczego nie zapytales go ponownie...? :roll: :oops:


Byl Dziadek u lekarza, i zostaly mu przepisane czopki.
Przychodzi do domu i babcia pyta co jest..?

Dz: dostalem czopki, przepisane...
Ba: a jak masz brac...?
Dz: a ja tego nie wiem....
Ba: zadzwon do lekarza i zapytaj.

Dziadek dzwoni do lekarza.
Dz: panie doktorze a jak, ja te czopki mam brac....?
Lekarz: 2 razy dziennie REKTAL.
Dz: dziekuje do uslyszenia.

Ba: i jak....?
Dz: dalej nie wiem....!
Ba: zadzwon jeszcze raz....

Dziadek dzwoni do lekarza.
Dz: panie doktorze a jak, ja te czopki mam brac....?
Lekarz: 2 razy dziennie ANAL.
Dz: dziekuje do uslyszenia.

Ba: i jak....?
Dz: dalej nie wiem....!
Ba: zadzwon jeszcze raz....

Dziadek dzwoni do lekarza.
Dz: panie doktorze a jak, ja te czopki mam brac....?
Lekarz: 2 razy dziennie , niech sobie pan do dupy wlozy
Dz: dziekuje do uslyszenia.

Ba: i jak....?
Dz: teraz jest juz bardzo zly ten lekarz...! do dupy mam sobie to wlozyc...!


:roll: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Fajnego wikendu i zdowka.
ODPOWIEDZ